Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Şovmen Erbil'e 3 yıl hapis cezası

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #191913 18-04-2007 18:12 GMT-1 saat    
Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, sunduğu programı terk eden şarkıcı Baha'ya hakaret ettiği gerekçesiyle 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Mahkemeye sadece ilk duruşmaya geldiği halde iyi hal indirimi uygulanan Erbil'in suçu, paraya çevrildikten sonra ertelendi. Şarkıcı Baha, 2004 yılında TGRT Televizyonu'nda yayınlanan Çarkıfelek programında stüdyoyu terk ettiği için kendisine basın yoluyla hakaret ettiğini ileri sürdüğü Erbil hakkında dava açmıştı. İddianameye göre Erbil, programı yarıda bırakarak terk eden Baha'ya kameralar karşısında 'Ondan bir B.k olmaz. Baha olarak geldi öyle de kalacak' demişti. Yaklaşık üç yıl süren ve 9. celsede karara bağlanan dava dün tamamlandı.

Bakırköy 2'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Mehmet Ali Erbil ile Baha (Bahattin Gündoğdu) katılmazken, iki sanatçıyı avukatları temsil etti. Yaklaşık 3 yıl devam eden davada mahkeme tarafından suçlu bulunan Erbil, ilk etapta 3 ay hapisle cezalandırıldı. Mahkeme cezayı Erbil'in duruşmalarda gösterdiği " İyi hal" nedeniyle 1/6 oranında indirerek 2 yıl 15 güne indirdi. Daha sonra da bu cezayı da 1.191 YTL adli para cezasına çevirerek Erbil'in cezasını erteledi.

Duruşmada söz alarak son savunmasını yapan Mehmet Ali Erbil'in avukatı Mahmut Ceran, müvekkilinin suç işleme kastı olmadığını belirterek " Programa katılan Baha programın formatını, esprilerinin niteliğini bildiği programa katılmasına rağmen stüdyoyu terk etmiştir. Müvekkilim bu durumdan tahkir edildiğini düşünmüş, eleştiri ve hoşgörü sınırları içerisinde değerlendirilmesi gereken bir kelimeyi sarf etmiştir" dedi.

Bakırköy 2. Asliye Ceza Hakimi Rüveyde Kaner, Mehmet Ali Erbil'in televizyon yayını sırasında Baha'ya basın yoluyla sövdüğünün sabit olduğuna karar verdi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <