Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

40 yıl boşuna para biriktirdi...

> 1 <

Blade IV

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 8324 ileti
Yer: İstanbul
İş:
Kayıt: 22-05-2006 06:51

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #196392 26-04-2007 07:08 GMT-1 saat    


Manisa'da yaşlı kadının 40 yıl boyunca ineklerin sütünden elde ettiği paraları odasında sakladığı ortaya çıktı. 81 yaşındaki kadın hastalanınca, kilimlerin altında bulunanan yaklaşık 300 bin YTL değerindeki paraların tedavülden kalktığı öğrenildi.


MANİSA - Aşağıkoçaklar Mahallesi'nde yaşayan 81 yaşındaki Fadime Akkoyun, evinde beslediği ineklerin sütünden elde ettiği paraları 40 yıl süreyle odasının kilimlerinin altında sakladı. Yıllarca iki kızının da odasına girmesini yasakladı.

Ancak yaşlı kadın önceki gün hastalanınca, evli olan iki kızı, eve gelerek odaların temizliğini yaptı. Bu sırada Fadime Akkoyun'un odasından çok sayıda banknot ve madeni para gün yüzüne çıktı. Bir kısmını farelerin yediği görülen paraları bankaya götüren Fadime Akkoyun'un damadı, bu paraların tedavülden kalktığını, sadece 400 YTL'lik kısmının çevrilebileceğini öğrendiler.

Yıllardır para biriktirdiğini belirten Fadime Akkoyun, “Evimde üç tane inek besliyordum. Bunların sütünden elde ettiğim kazancı da yine evimde saklıyordum. İhtiyacım kadarını harcıyordum. Eşim Mustafa 16 yıl önce öldü. Yatak odamın içerisinde kilimlerin altına koyuyordum ve içeriye kızlarım dahil olmak üzere hiç kimseyi sokmuyordum. Geçenlerde hastalandım. Kızlarım Nefise ve Fadime evime geldiler ve (gelen giden olur) diyerek evimin her tarafını temizlediler. Bu arada yıllardır kimselere sokmadığım odamı, ben uyurken temizlemeye başlayınca, kilim altındaki paraları bulmuşlar” dedi.

“Ölümü için sakladığı parayı” damadı Adem Arıkan'ın bankaya götürüp hesap açtırmak istediğini, ancak hiçbir bankanın bunu kabul etmediğini belirten Akkoyun, “Çünkü paraların geçerliliği kalmamış. Sadece 400 YTL karşılığı parayı değiştirmişler. Denizli'ye, Merkez Bankası şubesine kadar gittiler, ancak yine olmadı” dedi.

Fadime Akkoyun, bundan sonra kesinlikle evde para tutmayacağını ifade ederek, “Bu paraları zamanında değerlendirmiş olsam 11 traktör alırmışım, ancak cahillik işte, evde saklamayı uygun gördüm. Bunca birikimim boşa gitti. 'Sakla samanı, gelir zamanı' demiştim ama olmadı” dedi.

Damat Adem Arıkan ise “Zamanında değerlendirmiş olsaydı 300 bin YTL'lik bir servet ederdi. Ama artık bunun bir önemi yok yeter ki canı sağ olsun” dedi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <