Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

İşte kalp için en tehlikeli meslek .! :-)

> 1 <

Coqertrwen

grup tuttuğum takım
Yarbay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2552 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 24-02-2007 18:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #203663 09-05-2007 12:48 GMT-1 saat    
ABD'de yapılan bir araştırmada, kalp için en tehlikeli mesleğin itfaiyecilik olduğu ortaya çıktı. Araştırmada, bu mesleğin mensuplarının sürekli risk altındaki görevleri sırasında meydana gelen ölümlerinin yüzde 45'inin bir kalp-damar rahatsızlığının sonucu olduğu belirlendi.

Harvard Üniversitesi Kamu Sağlığı Bölümü'nden Profesörü Stefanos Kales tarafından yapılan araştırma, bir yangını söndürme, yangın alarmına yanıt verme ve fiziki antrenman faaliyetleri sırasında bir kalp-damar hastalığından ölme riskinin yüksek olduğunu açıkça gösteriyor. New England Journal of Medicine dergisinin yarınki sayısında da yayınlanacak araştırmaya göre, bir kalp krizine bağlı olarak iş yeri veya ortamında ölüm oranı, polis memurlarında yüzde 22, tıbbi acil yardım personelinde yüzde 11 ve diğer tüm meslekler için yüzde 15 olarak belirlendi.

ABD'de 1994 ve 2004 arasında görevlerini icra ederken ölen itfaiyecilerin ulusal istatistiklerinin analiz edildiği araştırmada, 11 Eylül 2001'deki terör saldırılarında ölen itfaiye erleri göz önüne alınmadı. Araştırmada, itfaiyecilerin yangın söndürme sırasında kalp krizinden ölüm oranı yüzde 31,1 çıktı. İtfaiye erlerinde bir binada yangına yanıt verme anında kalp krizinden ölüm oranı, yüzde 13,4 ila yüzde 17,4, bir fiziki eğitim sırasında kalpten ölüm oranı yüzde 12,5 ve acil duruma bağlı olmayan bir görev sırasında kalpten ölüm oranı da yüzde 15,4 olarak belirlendi.

Araştırmayı yapan bilim insanları, itfaiyecilerde kalpten ölümün yüksekliğini, yangın söndürme operasyonlarının yoğun çaba gerektirmesine ve erlerin fiziki yetersizliğine bağladılar. Bilimciler ayrıca, bazı itfaiye erlerinin öteden beri kalp-damar rahatsızlığı bulunduğunu ve bazılarının da aşırı kilolu olduğunu belirttiler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Bir Efsane Yeniklasor.CoM
> 1 <