Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kamusal alanda Said Nursî yasağı

marmara üniversitesi bahar şenlikleri 2012

Forumlar / Güncel / Haberler

 
> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #204312 10-05-2007 12:21 GMT-1 saat    
Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde 'Bahar Şenliği' kapsamındaki kitap günlerinde sergilenen Risale-i Nurlara "kamusal alan" yasağı getirildi.Kamusal alanda Said Nursî yasağı

Recep Bozdağ'ın haberi

İstanbul-Marmara Üniversitesi Göztepe Kampüsünde 'Bahar Şenliği' kapsamında düzenlenen kitap günlerinde sergilenen Risale-i Nurlara "Said Nursi'nin kitapları kamusal alana giremez" gerekçesiyle yasak geldi.

8 Mayıs günü açılan fuarda başta Doğan Kitap, Ruh ve Madde Yayınları, Cumhuriyet Kitap, Bilim ve Teknik Yayınları, Kaynak Yayınları, İdea Yayınları, Bizim Deniz Yayınları ve Morpa Yayınları gibi toplam 23 yayınevinin standı bulunuyor. Yeni Asya Neşriyat'ın da yer aldığı fuar 8 Mayıs'ta başladı.

Marmara Community adlı öğrenci kulubü tarafından düzenlenen kitap günlerinde, Bediüzzaman Said Nursi'ya ait eserlerin de teşhir edildiği Yeni Asya Neşriyat standı önceki akşam rektör yardımcısının emriyle ve güvenlik gerekçesiyle apar topar kaldırıldı.

Konuyla ilgili olarak bilgi veren stand görevlisi Yusuf Çayabatmaz şunları söyledi: "Standımızı kapatmaya yakın rektörlüğe şikâyet edildiğimizi duyduk. Ancak diğer yayınevleri gibi standımızı kapatıp ayrıldık. Ancak sabah geldiğimizde kitaplarımızın toplanıp bir kenara konulmuş olduğunu gördük. Öğrendik ki, biz standımızı kapattıktan sonra, yapılan şikâyetin ardından rektörün emriyle kitaplarımız toplanmış. Rektör yardımcısı tarafından fuarı düzenleyen kulüp üyelerine 'Bu standı kaldırın yoksa fuarı kapatırım' ifadeleri kullanılmış. Şikâyet eden belli değil, ama keyfî bir muamele yapıldığı da kesin. Ayrıca rektör yardımcısının sunduğu gerekçede 'Güvenliğinizi sağlayamayız. Standınıza saldırı ihtimalinden dolayı kaldırıldı" denilmiş. Sonuç olarak standımız keyfî gerekçeler ileri sürülerek kaldırıldı."

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <