Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Üniversite öğrencisi MSN kurbanı

> 1 <

Can...

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2097 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 23-07-2007 13:49

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #247691 19-08-2007 10:55 GMT-1 saat    
KONYA'da 4 gün önce evinde boğazı ve kasığı kesilerek öldürülen üniversite öğrencisi 20 yaşındaki Abdullah Karaca'yı internette tanıştığı lise mezunu ve işsiz 18 yaşındaki Yasin Ayaş ve aynı yaştaki Gökhan Açıkel'in, 20 YTL için öldürdüğü saptandı. Polis 2 zanlıyı Karaman'daki evlerine yaptığı baskında yakalayarak gözaltına aldı. Ayaş'ın evindeki bilgisayarında, MSN aracılığıyla Karaca ile konuştuğu ve Konya'ya davet ettiği ortaya çıktı. İki şüpheli de polisteki ifadesinde cinayeti itiraf etti.


Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Tarih Öğretmenliği Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Abdullah Karaca, 4 gün önce yalnız yaşadığı Meram İlçesi Batı Hadimi Mahallesi'ndeki evinde boğazı ve kasığı kesilerek öldürüldü. Yapılan incelemede Karaca'nın 3 gün önce öldürüldüğü belirlendi. Olayla ilgili araştırma başlatan ve katilleri saptamaya çalışan Konya Emniyeti'ne bağlı Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Abdullah Karaca'nın evinde bulunan bilgisayarını incelemeye aldı.

CİNAYETİ MSN KAYITLARI ÇÖZDÜ

Üniversiteli Abdullah karaca'nın 2 ay önce internette tanıştığı Yasin Ayaş ile MSN programında sürekli sohbet ettiği belirlendi. Ekipler, Karaca'nın öldürülmeden 1 gün önce saat 02.00'ye kadar Yasin Ayaş ile mesajlaştığını ve kendisini Karaman'dan Konya'ya davet ettiğini tespit etti.

Polisin ulaştığı bilgilere göre Yasin Ayaş, yanına arkadaşı Gökhan Açıkel'i de alarak trenle Konya'ya geldi ve olay günü saat 19.00 sıralarında Karaca'nın evine gitti. 3 kişi evde oturdukları sırada Ayaş ve Açıkel, Abdullah Karaca'dan para istedi. Bu istek Abdullah Karaca tarafından geri çevrildi.

Çıkan tartışmada Yasin Ayaş ve Gökhan Açıkel, yanlarında getirdikleri ekmek bıçağı ile Abdullah Karaca'ya saldırdı. Zanlılar, Karaca'yı çalışma odasındaki bilgisayarının başında boğazından ve kasığından yaraladıktan sonra cüzdanında bulunan 20 YTL'yi alıp, kapıyı da kilitleyerek kaçtı.

Konya'ya bağlı Hadim İlçesi'nde oturan Karaca ailesi, oğulları Abdullah'dan 4 gün haber alamayınca Konya'ya geldi ve oturduğu evde cesediyle karşılaştı.

EVE GECE BASKINI

Abdullah Karaca'nın bilgisayarındaki MSN kayıtlarını inceleyen polis, Karaman'da oturan Yasin Ayaş ve Gökhan Açıkel'in evlerine dün gece eş zamanlı baskın düzenledi. Her iki zanlı evlerinde yakalanıp gözaltına alınırken, Ayaş'ın bilgisayarına el konuldu. Bilgisayar kayıtlarında Ayaş'ın Abdullah Karaca ile görüştüğü tespit edildi. Ayrıca evde yapılan aramada Ayaş'ın cinayet günü giydiği kanlı elbise de ele geçirildi. Ayaş ve Açıkel'in, bu sabah Antalya'ya gitmek için bilet aldıkları da ortaya çıktı.

20 YTL İÇİN

Polisteki sorgularında önce cinayet suçunu rededen zanlıların, daha sonra Abdullah Karaca'yı birlikte öldürdüklerini itiraf ettiği ileri sürüldü. Karaca'dan para istediklerini ancak vermediğini söyleyen Ayaş ve Açıkel'in, “Boğazını ve kasığını kestikten sonra cüzdanında bulunan 20 YTL'yi alarak evden çıktık. Kimseye bir şey söylemedik. Karaman'a geldikten sonra Antalya'ya gitme planı yapmıştık” dediği belirtildi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ıce man

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 304 ileti
Yer:
İş: öğrenci
Kayıt: 27-06-2007 10:07

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#247862 19-08-2007 23:30 GMT-1 saat    
paylaşım için saol ilginç bi haber

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <