Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sezer'den jet gibi veda turları

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #248055 20-08-2007 18:56 GMT-1 saat    
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, ''Şehitlerimiz ve gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşayacağının, devletin tekil yapısının asla değişmeyeceğinin, ülkenin her karış toprağının kutsal bir emanet olduğunun, Türk Ulusu'nun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak, gönüllerdeki saygın yerini almıştır'' dedi. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, bugün itibariyle veda ziyaretlerine başladı.

Sezer, bu çerçevede, Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı'na ziyarette bulundu. Cumhurbaşkanı Sezer, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'nde tedavi görmekte olan gazileri de ziyaret ederek, Türk Ulusu için gösterdikleri özveri nedeniyle teşekkür etti. Cumhurbaşkanı Sezer, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ni ziyareti sırasında burada tedavi gören gazilere hitaben bir konuşma yaptı.

Konuşmasına, ''Türkiye Cumhuriyeti'nin 10. Cumhurbaşkanı olarak görevimi devretmeden önce, Türk Silahlı Kuvvetleri Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ne özellikle ziyarette bulunmak ve ülkemizin yüz akı olan sizlere veda etmek istedim'' sözleriyle başlayan Cumhurbaşkanı Sezer, yurdunu gönülden seven, öz değerlerine yürekten bağlı Türk Ulusu'nun, tarih boyunca bağımsız yaşamayı ilke edindiğini, bu uğurdaki savaşımıyla diğer uluslara da yol gösterdiğini, güçlükler, haksızlıklar ve dayatmalar karşısındaki boyun eğmeyen tutumuyla dünyada saygınlık kazandığını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Sezer, şöyle konuştu: ''Yüce Atatürk, 'Bağımsızlık ve özgürlük benim karakterimdir' sözüyle, Ulusumuzun yaşam felsefesini ve geçmişten günümüze taşınan soylu kişilik özelliklerini en güzel biçimde dile getirmiştir. Güzel yurdumuz üzerinde Atatürk öncülüğünde büyük özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, ölümsüz Önderimiz başta olmak üzere, yurdu için canını ortaya koymaktan çekinmeyen tüm kahramanlarımızın, şehitlerimizin ve gazilerimizin bugünkü kuşaklara armağanı ve emanetidir. Şehitlerimiz ve gazilerimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşayacağının, devletin tekil yapısının asla değişmeyeceğinin, ülkenin her karış toprağının kutsal bir emanet olduğunun, Türk Ulusu'nun bu uğurda hiçbir özveriden kaçınmayacağının ölümsüz simgeleri olarak, gönüllerdeki saygın yerini almıştır.

-''GAZİLERİMİZİN SORUNLARINA KALICI ÇÖZÜMLER ÜRETİLMELİ''-

Türkiye'nin varlığını korumak, Cumhuriyet'in temel değerlerini ödünsüzce yaşatmak için yılmadan savaşım veren, yurdumuzu savunmak, bölünmez bütünlüğümüze sahip çıkmak için gerektiğinde şehit ve gazi olmayı büyük bir onur sayan sizler, Ulusumuzun soylu kimliğinin en seçkin temsilcilerisiniz. Sizler, yüce Türk Ulusu'nun mensubu olmanın verdiği gurur ve güvenle, ülkemize büyük hizmetlerde bulundunuz, yurtsever çabalarınızla örnek oldunuz. Türk Ulusu, şehit ve gazilerini her zaman en yüce duygularla anımsamakta, sizlere sonsuz sevgi ve saygı duymaktadır. Kahramanlıkları ve cesaretleriyle övündüğümüz gazilerimizin, seçkin kişiliklerine yaraşır koşul ve olanaklara kavuşmalarının sağlanması, sorunlarına ilgi gösterilmesi ve kalıcı çözümler üretilmesi, haklı beklentilerinin karşılanması konusunda herkesin, sorumluluklarının bilinciyle hareket edeceğine ve üzerine düşeni yapacağına yürekten inanıyoruz. Ulusum ve Devletim adına sizlere teşekkür ediyor, hepinizi sevgiyle kucaklıyorum. Hoşçakalın.''

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, TSK Rehabilitasyon ve Bakım Merkezi'ni ziyaret etti. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'ın da Sezer'in gelişinden bir süre önce Merkez'e geldiği görüldü. Orgeneral Büyükanıt, Sezer'in ziyaretinin ardından Merkez'den ayrıldı.

DİYANET İŞLERİ'NE ZİYARET

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Diyanet İşleri Başkanı Ali Bardakoğlu'na veda ziyaretinde bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü.

YÖK'Ü ZİYARET

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı'na veda ziyaretinde bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret yarım saat sürdü

MİT ZİYARETİ

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, MİT Müsteşarlığına veda ziyaretinde bulundu. Basına kapalı olarak gerçekleştirilen ziyaret, yaklaşık yarım saat sürdü.


AA

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <