Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Sezer başörtülü kiracı istemiyor!

> 1 <

FuRKaN216

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7836 ileti
Yer: lere tükürmeyin tükürülcek o kadar surat varken:D
İş: de bu benim profilim:)
Kayıt: 13-12-2006 18:56

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #248056 20-08-2007 18:58 GMT-1 saat    
Cumhurbaşkanı Sezer'in evini kiraya verecek olan TEM Emlak yetkilisi Kuyulu, "kiralamak isteyenlerin sosyal yapısına ve yaşam tarzına baktıklarını, bunun için de evi kiralamak isteyen ailede türbanlı kimse ya da kimselerin olup olmadığına dikkat edildiğini" söyledi.

Cumhurbaşkanı seçildikten sonra Çankaya Köşkü'nü kamusal alan ilan edip, başörtülülere kapatan Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, şimdi de kiraya vereceği evi için başörtüsüz kiracı arıyor.
Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in Farabi Caddesi'ndeki evi Ağustos ayı başından itibaren kiracı bekliyor. Evi kiraya verecek olan TEM Emlak yetkilileri, gelen taleplerin Köşk'e iletildiğini ve oradan bu konuda bir cevap gelmediğini dile getirirken, evi kiralamak isteyenlerde aranan şartlar arasında evde türban takılmamasının da yer aldığı ortaya çıktı.

1400 YTL KİRA İSTİYOR

Ağustos ayı başından bu yana evin hâlâ neden kiraya verilememesine 1400 YTL'lik aylık kira bedeli ile "türbansız kiracı" gibi şartların aranıyor olması gösteriliyor. TEM Eklak ofisi yet-kilileri bu konuda, "Takdir edersiniz ki burası alelade bir insanın evi değil, elbette bazı şartları olacak ve herkes bu şartları taşıyamaz" diyorlar.

BAŞÖRTÜLÜYE KİRAYA VERMEM

Sezer'in evinin başörtülü kiracılara ve-rilmek istenmediği ortaya çıktı. Evi kiraya verecek olan TEM Emlak yetkilisi Sibel Kuyulu, "Kiralamak isteyenlerin sosyal yapısına ve yaşam tarzına baktıklarını, bunun için de evi kiralamak isteyen ailede türbanlı kimse ya da kimselerin olup olmadığına dikkat edildiğini" söyledi. Sibel Kuyulu, söz konusu talimatın Sezer'den mi geldiğine ilişkin sorumuza, "Böyle bir özel talimat gelmesine gerek yok. Zaten gelmiş değil de. Ancak biz gerekli hassasiyeti gösteriyoruz" cevabını verdi. Kuyulu, eve talip olan ailede tesettürlü kimselerin olup olmadığı bilgisine nasıl ulaştığına ilişkin sorumuza ise, "Bunu bilmek öyle zor bir şey değil. Kişiler belli olur, ben 22 yıldır bu işi yapıyorum" diye cevap verdi.

KAMUSAL ALAN MI?

Evin kamusal alan olmadığı için başörtüsü yasağının Sezer'in evinde uygulanmasının doğru olup olmadığını sorduğumuz Sezer'in emlakçısı Sibel Kuyulu, "Ben onu bunu bilmem kardeşim. Tesettürlüye ev yok. Bu konuda daha fazla konuşmak da istemiyorum" dedi.

TEM EMLAK'A İSİM HAKKI DAVASI

İstanbul Ümraniye'deki Türkiye'nin Emlak Merkezi (TEM) yetkileri Sezer'in emlakçısı TEM Emlak'ın izinsiz olarak isim haklarını kullandıklarını belirterek, bu nedenle Ankara'daki TEM Emlak hakkında dava açmaya hazırlandıklarını söylediler. TEM Emlak yetkilisi Ayfer Kırkpınar ise, "Asıl onlar bizim ismimizi kullanıyor. Onların iddia ettiği gibi olsaydı Emlakçılar Odası'ndan bize kullanım izni verilmezdi" dedi.

TEM EMLAK: AYRIMA KARŞIYIZ

İTEM Emlak'ın yönetim kurulunda da yer alan emlak ofisinin bir başka yetkilisi Ayfer Kırkpınar ise, "Biz Sayın Sezer'in eviyle ilgili olarak gelen talepleri Köşk'e iletiyoruz. Değerlendirmesi orada yapılıyor. Bunun haricinde kiralamak isteyen kimselerle ilgili biz kendimiz herhangi bir şart koymuyoruz. Bu işten inanın çok bunaldım, ben şahsen böyle ayrımlar yapmayan bir insanım" diye cevap verdi.

Yeni Şafak

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Milliyetçi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 209 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 26-07-2007 23:16

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#248069 20-08-2007 19:54 GMT-1 saat    
Merak etme başörtülüler zaten senin evini kiralık olarak almaz.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <