Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'İneklerimizi piranalar yiyor'

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #248197 21-08-2007 09:54 GMT-1 saat    
'İneklerimizi piranalar yiyor'


BUENOS AİRES (ANKA)

Arjantin'de hükümet nehrin akış yönünü değiştirince, Formosa bölgesine suyla birlikte piranalar da geldi. Serinlemek için suya giren ineklerin piranalar tarafından yenildiği gören Arjantinli köylüler yetkililere isyan etti.


Arjantin'de seller, kuraklıklar, toprak sahipleriyle yaşanan anlaşmazlıklar ve yolsuzluk olaylarıyla örülü zor bir hayat yaşan köylüler bu kez hiç beklemedikleri bir sorunla baş etmeye çalışıyorlar. Yetkilileri doğanın dengesiyle oynayınca, bedelini Arjantin köylüleri ödüyor. BBC Türkçe Servisi'nin haberine göre Paraguay sınırı yakınlarında yer alan Formosa bölgesinde Pilcomayo Nehri boyunca uzanan topraklarda tarımcılıkla uğraşan halk, hükümetin getirdiği sulama projesinin doğal dengeyi alt üst etmesinden şikayetçi oldu.

Çiftçiler, sulama barajıyla akış yönü değiştirilen nehre müdahalenin bedelini değerli ineklerinin ödediğini söylüyor. Köylüler, serinlemek için nehre giren ineklerinin piranalar tarafından yenildiğini söyledi.

Pek çok korku filmine de konu olan balıkların suda doğrudan doğruya ineklerin en yumuşak dokusu olan memelerine yöneldiği ve sütlerini sağılmaz hale getirdiği bildirildi.

Formosa bölgesinin ırmaklarında daha önce de piranaların görüldüğü ancak bu tip saldırılara daha önce rastlanmadığı kaydedildi. Uzmanlar, Pilcomayo Nehri'nin değişen akıntısı nedeniyle bazı piranaların yollarını kaybettiğini ve kendilerini kıstırılmış hissettiğini belirtti. Uzmanlar bu nedenle piranalar içgüdüsel olarak büyük küçük demeden canlı varlıklara karşı yirmili gruplar halinde saldırdığını söyledi.

Yetkililer yaptıkları projeyi savunurken Arjantinli köylüler bugüne kadar 20 binden fazla hayvanı pirana saldırısında kaybettiklerini, 16 bininin de yaralandığını kaydetti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <