Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Times: "Türk ordusu Gül'ün cumhurbaşkanlığını kabul etmeli"

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #248206 21-08-2007 10:05 GMT-1 saat    
Times: "Türk ordusu Gül'ün cumhurbaşkanlığını kabul etmeli"
İngiliz Times gazetesi, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül'ün Cumhurbaşkanı olmasının kaçınılmaz olduğunu ve Türk ordusunun bu durumu kabul etmesi gerektiği değerlendirmesinde bulundu.
İngiliz Times gazetesi'nde, dün yapılan seçimin ilk turunun ardından yayınladığı makalede, Asya ile Avrupa arasında bir yol ayrımında olan Türkiye'nin şimdi kendisinin de bir yol ayrımında olduğu değerlendirmesi yapıldı.

“ANAHTAR SORU: ORDU SEÇİM SONUCUNU KABUL EDECEK Mİ"
Gazetenin “yorumlar" bölümünde yer alan makalede, Ordunun seçim sonuçlarını kabul etmeyeceği sorusunun Türkiye için olduğu kadar komşuları ve ortakları için de anahtar soru olduğu ifade edilen makalede, Gül'ün adaylığını ilk koyduğu dönemde yapılan e-bildiri hatırlatıldı.
"Kendini Atatürk'ün laik mirasının bekçisi olarak kabul eden ordunun Türkiye'de hala en güvenilen kurum olduğuna" dikkat çekilen makalede, ancak ordunun gerek Erdoğan'ın genel seçimlerden tekrar gelip çıkması gerekse Washington ve Brüksel'den gelen uyarılar karşısında “ateşkes ilan ettiği" ve muhtemelen Gül'ün görevinde neler yapacağını izlemeye çekildiği değerlendirmesi yapıldı.

“ORDU AB VE MÜSLÜMAN DÜNYASI GÜL'Ü İZLEYECEK"
Makalede, Genelkurmay Başkanı'nın, seçilmesi halinde Abdullah Gül ile bir çekişme yaşamayacağının ancak eşinin türbanla askeri kurumlardaki kutlamalara katılamayacağının sinyallerini verdiği ifade edildi.
Times'ın makalesinde, ordu, Avrupa Birliği ve daha geniş bir Müslüman dünyanın “nazik dengeyi koruyup koruyamayacağı" konusunda Abdullah Gül'ü izleyeceği vurgulandı.(ANKA)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <