Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Arınç: İstemeyen kızını vermesin

> 1 <

Spr[q]rLL
¢ıqLk ¢ıqLıa yanLnzM

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2722 ileti
Yer: ҸסҜłưҜ
İş:
Kayıt: 01-08-2007 00:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #253683 03-09-2007 19:32 GMT-1 saat    
Eski Meclis Başkanı Bülent Arınç, yeni hükümette neden görev almadığını açıkladı.. Meclis Başkanlığı seçimlerinden önce aday olmayacağını açıkladığını hatırlatan Arınç, bir yere yapışmak gibi bir siyasi anlayışı olmadığını belirtti ve "Ben Bülent Arınçım istemeyen kızını vermesin" dedi..

Arınç, Manisa AK Parti il binasında AK Parti Manisa Milletvekili Mehmet Çerçi ve AK Parti İl Başkanı Dursun Ali Yıldız'ın da katıldığı basın toplantısında, seçimlerden sonra Manisa'ya ilk kez geldiğini belirtti. Bülent Arınç, genel seçimlerde AK Parti'nin 16,5 milyona yakın oy aldığını, oylarının 13 puan arttığını, bunun da çok partili siyasi hayatta kazanılan tek başarı olduğunu belirterek, "Bu milletin başarısıdır. Manisa'da oylarımızı 100 bin civarında artırdık. Manisa başarıyı hak etti. Manisa başarısızlığa uğratılmak için üzerinde özellikle çalışılan bir yerdi, ancak birileri ellerini ovuşturuyordu, şimdi başlarını dövüyorlardır" dedi. Dört dönemdir milletvekilliği yaptığını, Fazilet Partisi'nde Grup Başkan Vekilliği, AK Parti'de Grup Başkanlığı, daha sonra iki dönem TBMM Başkanlığı görevinde bulunduğunu hatırlatan Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Meclis Başkanlığını yaptığım bu 5 yıla yakın süre içinde başımızı dik tuttuk, alnımız açık oldu. Meclis Başkanlığım süresince 46 defa Manisa ve ilçelerine geldim. Birileri seçildikten sonra belki birkaç defa ancak gelmiştir. Ben meclis başkanı olmama rağmen Manisa'ya sık sık geldim.

Meclis başkanlığı seçimlerinden önce aday olmayacağımı söylemiştim.

Mahkeme kadıya mülk değil. Ben burayı parsellemedim. Sayın Köksal Toptan'ı seçmiş olduk. Bir yere yapışmak siyasi anlayışımda yok. Benim siyaset tarzım ve üslubum farklıdır. Yeni doğmuş bazı arkadaşlar bu üslubu bilmiyor. Ben mütevazıyım, davamda, yolumda iddialıyım. Hiç kimseden korkmam, çekinmem. Ben ülkemin menfaatlerini savunurken kimseden çekinmem." İç dünyasında "mütevazı" olduğunu, bunun da karakterinden geldiğini ifade eden Arınç, şunları söyledi:

"İstemeyen kızını vermesin. Bazı küçük ve önünü görmeyen siyasetçiler önümüzü kesmeye çalışıyor. Ben kimsenin çantasını taşımadım. Ben buyum.

Ancak küçük siyasetçiler avunmaya devam etsinler. Eskiden kaç kiloysam şimdide o kadarım. Ben Bülent Arınç'ım. Beni tanırlar. Şahsım üzerinde kimse yorum yapmasın, sağlıkları bozulmasın. Benim sağlığım iyi, kuş gibi hafifiz."

-"BAKANLIĞI BEN İSTEMEDİM-

Çarşamba günü yeni hükümetin güvenoyu alarak görevine başlayacağını belirten Bülent Arınç, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hükümet kurulma aşamasında bana roller biçildi. Ben hayalci bir insan değilim. Kendi hedefimde elbette bir planım var. Ben kabinede görev almayacağımı onlara söyledim. Biz Başbakan ve Abdullah Gül ile 4 saat görüştük. Ben, sade milletvekili olacağımı ve 1-2 yıl hükümette görev yapmayacağımı söyledim. 001 plakadan sonra 25 veya başka bir plakaya binmek abes olurdu. Ben meclis başkanlığında yaptıklarımla anılmak isterim. Benim bakanlık hedefim yoktu. Görüşüme Başbakan da saygı duydu.

Biraz dinlenmeye ihtiyacımız var." "AK Parti bize hangi noktada ihtiyaç duyarsa oraya koşarız" diyen Bülent Arınç, şöyle devam etti:

"Hükümet programını gördünüz. Müthiş bir program. Türkiye'de 70 milyon insan daha güzel şartlarda yaşayacak. 3 sene sonra kişi başına düşen milli gelir, 10 bin 300 dolara çıkacak. Yeni hükümet mükemmel bir kadroya sahiptir. İçinde ben olsam da olmasam da hiç önemli değil.

Başarılı olacağını inanıyorum. Yolumuz açık olsun." Arınç, 1-2 yıl sonra hükümette görev alıp almayacağı yönündeki bir soruya, şair Nazım Hikmet'in "Güzel günler göreceğiz, güneşli günler" dizeleriyle cevap verdi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


No one will love you the way I do;
No one will love you;
Love you like I do;
It will never be the same
> 1 <