Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

ßu hafta kayıt var

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #253802 04-09-2007 06:17 GMT-1 saat    
Üniversitelere kayıtlar başladı. 10 Eylül son gün. Dikkat... Bu tarihe kadar kayıt yaptırmayan adaylar hakkını kaybedecek.

(ÖSYS) sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri için gerekli belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içinde ilgili üniversitelere başvurmaları gerekiyor. Bu süre içerisinde kayıt için başvurmayan veya kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecekler.

BUNLAR OLMADAN GİTMEYİN

Üniversitelere kayıt için adaylardan şu belgeler istenecek: n Adayın mezun olduğu okuldan aldığı diplomanın aslı ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi. n Aday 0.8 katsayısından veya ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge. n Nüfus cüzdanının onaylı bir örneği. n İkametgahı ile ilgili beyan. n 1985 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için askerlik şubelerinden alınacak Askerlik Durum Belgesi. n 12 adet 4.5cmx6cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden, başı açık şekilde çekilmiş olacak) n Katkı payının ödenmesi ile ilgili belge. n Kayıttan önce belirlenip, üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgeler. 2007-Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu'nun kayıt işlemleriyle ilgili bölümünde, yükseköğretim öğrencilerinin, kılık-kıyafet ile ilgili olarak yüksek yargı organları tarafından verilmiş kararlarla oluşmuş hukuki mevzuata uymaları gerektiği hatırlatıldı.

BİZZAT BAŞVURU YAPILACAK

Adayların kayıt için bizzat başvurmaları gerekiyor. Postayla kayıt yapılmayacak. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecek. Belgeler eksikse kayıt yapılmayacak. Belirtilen tarihlerde kayıt yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemeyecek.

BİLGİLER ÜNİVERSİTELERDE

ÖSYM yetkilileri, yerleştirme bilgilerinin doğrudan üniversitelere gönderildiğini belirterek, kayıt yaptıracak adayların diğer belgeleri eksiksiz teslim etmesinin yeterli olduğunu söylediler.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <