Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Yargıtay'da başkanlık yarışı başladı

> 1 <

Gece mavisi

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1568 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 05-01-2007 23:08

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #253820 04-09-2007 06:30 GMT-1 saat    
Yargıtay'da başkanlık için seçimi yarışı başlıyor. Yaş haddinden 12 Aralık 2007'de emekli olacak Yargıtay Başkanı Osman Arslan'nın yerine şimdiden 7 kişi aday oldu.

Yargıtay'da başkanlık için aday olan isimler şöyle:

Mustafa Aydın (Yargıtay 6. Ceza Dairesi Başkanı), Hasan Gerçeker(Yargıtay 9. Ceza Dairesi Başkanı), Refik Dizdaroğlu (Yargıtay 10. Ceza Dairesi Başkanı), Turan Demirtaş (Yargıtay 7. Ceza Dairesi Başkanı), Coşkun Koçak (Yargıtay 19. Hukuk Dairesi Başkanı), Zeki Akar (Yargıtay Birinci Başkanvekili), Mahir Ersin Germeç (18. Hukuk Dairesi Başkanı).

SEÇİM SÜRECİ

Yargıtay Başkanı Arslan'ın emekliye ayrılmasının ardından Yargıtay Büyük Genel Kurulu toplanacak. Üye tam sayısı olan 250 üyenin salt çoğunluğunu alan aday Yargıtay Başkanı seçilecek. İlk üç oylamada sonuç alınamazsa, seçim, üçüncü oylamada en çok oy alan iki aday arasında yapılacak. Dördüncü ve beşinci oylamalarda da salt çoğunluk sağlanamazsa seçim yeniden adaylık başvurusunda bulunanlarla tekrarlanacak. Bu seçimlerde üye tamsayısının en az üçte ikisinin hazır bulunması şartı aranacak.

Yeni seçilecek Yargıtay Birinci Başkanının görev süresi dört yıl olacak.

ARSLAN, REKOR KIRMIŞTI

2 Aralık 2004 tarihinde yapılan seçimlerde 135 üyenin oyunu alarak Yargıtay Başkanı seçilen Arslan, görevi Eraslan Özkaya'dan devralmıştı.

Yargı, siyaset ve mafya ilişkilerinin gündeme geldiği bir süreçte Yargıtay Başkanı seçilen Arslan, görev yaptığı üç yıl boyunca Yargıtay da pek çok yeni düzenlemeye gitti. Bunlar arasında kamuoyuna yansıyan haberlerin büyük bir bölümünün iletişimsizlikten kaynaklandığı gerekçesiyle 'Yargıtay Basın bürosu' kurulması oldu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <