Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'Ermeni tasarısı kasımda geçecek'

> 1 <

Spr[q]rLL
¢ıqLk ¢ıqLıa yanLnzM

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2722 ileti
Yer: ҸסҜłưҜ
İş:
Kayıt: 01-08-2007 00:57

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #263004 05-10-2007 12:31 GMT-1 saat    
ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Lideri Steny Hoyer, "Ermeni soykırımı tasarısı, kasım ayındaki Şükran Günü öncesi Meclis'te kabul edilir" açıklaması yaptı..

Temsilciler Meclisi, Ermeni soykırımı tasarısını Şükran Günü'nden önce geçirecek"... Bu sözler Temsilciler Meclisi Çoğunluk lideri Steny Hoyer'e ait. Hoyer, Amerikan Los Angeles Times gazetesine verdiği röportajda, "Bunun mevcut hükümet veya Türk halkı ile bir ilgisi yok. Bu yüz yıl kadar önce başka bir hükümet tarafından gerçekleştirilen ve Ermeni halkına karşı bir soykırım işlendiğini güçlü bir biçimde inandığımız trajik bir çaba" diye konuştu. İmza vererek desteklediği tasarı hakkında konuşan Hoyer "Eğer bu tür olayları yeniden yaşamak ya da görmek istemiyorsak onların tarihini anımsamalı ve dünyanın bu tür eylemleri kınadığını sağlamalıyız" dedi.

,HILLARY CLINTON DESTEĞİ
10 Ekim'de Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nde oylanacak olan tasarı henüz Temsilciler Meclisi gündemine alınmadı. Ancak Temsilciler Meclisi'nin 226 üyesi tasarıya imzalarıyla destek veriyor. Tasarının Senato'da da 31 destekçisi bulunuyor. Tasarıya imza verenler arasında Senato Çoğunluk lideri Harry Reid de bulunuyor. Gazete, Reid'in bir yardımcısının, Senato'nun Temsilciler Meclisi harekete geçtikten sonra tasarıyı ele alabileceğini söylediğini aktardı. Gazete, ABD Başkan aday adayı Hillary Clinton'un tasarıyı destekleyenlerin arasında yer aldığına dikkat çekti. Ve 8 eski dışişleri bakanının da Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi'ye ortak bir mektup göndererek tasarısının geçmesinin ABD'nin ulusal güvenlik çıkarlarına zarar vereceği uyarısını yaptıklarını anımsattı. Ermenistan Dışişleri Bakanı Vartan Oskanyan'ın da Pelosi'ye bir mektup göndererek, "Gerçeğin kabulünü siyasi ilişkilere bir engel olarak görmek karamsarlıktır. İnsan hakları ve soykırım konularına ilişkin bir karar hiç kimsenin ikili ilişkilerine zarar veremez" ifadesini kullandı. Gazete, benzer kararların Temsilciler Meclisi'nde 1975 ve 1984'de onaylandığını ancak Senato'dan geçmediğini, 1990 yılında ise bir kararın Senato'da bloke edildiğini anımsattı. Wall Street Journal de "1915 olayları soykırım olarak nitelendirilmez" dedı.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


No one will love you the way I do;
No one will love you;
Love you like I do;
It will never be the same
> 1 <