Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Uydu üzerinden yapılan konuşmalar dinlenebilecek

> 1 <

Alparslan T.
4 8 15 16 23 42

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1355 ileti
Yer:
İş: Alparslan T.
Kayıt: 25-03-2007 09:10

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #263022 05-10-2007 12:38 GMT-1 saat    
Ankara (AA)- Telekomünikasyon İletişim Başkanı Fethi Şimşek, uydu üzerinden yapılan konuşmaların dinlenebilmesinin denetlenmesi konusunda ihalenin yapıldığını, gelecek aylar içinde bu sistemin kurularak faaliyete başlanılmasının planlandığını bildirdi.

Şimşek, 5397 sayılı yasayla kurulan Telekomünikasyon İletişim Başkanlığının faaliyete geçtiği 23 Temmuz 2006 tarihinden bu yana MİT, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyetin istihbari ve adli dinlemeleriyle ilgili mahkeme kararlarının uygulanması konusunda en üst düzeyde hizmet verdiklerini söyledi.

Bu konuda kurumlarla karşılıklı özveri içerisinde uyumlu bir çalışma ortaya çıktığını vurgulayan Şimşek, uydu üzerinden yapılan konuşmaların dinlenebilmesinin denetlenmesi konusunda çalışma yapıldığını belirtti. Şimşek, ''Uydu üzerinden yapılan konuşmaların dinlenebilmesinin denetlenmesi konusunda Telekomünikasyon Kurumunca geçtiğimiz haftalarda uydu ihalesi yapıldı. Onu da önümüzdeki aylar içerisinde bu sistemi kurup, faaliyete başlanılması düşünülüyor'' dedi.

Şimşek, bir dinleme faaliyetinin mahkemede delil olarak kullanılabilmesi için öncelikle Telekomünikasyon İletişim Başkanlığında işlemin tanımlanması gerektiğini belirtti. Yapılan ihale sonrasında uydu telefonlarının da dinlenilmesi konusunda mahkeme kararlarının kuruma geleceğini kaydeden Şimşek, GSM'de olduğu gibi tanımlamaların yapılacağını, dataların mahkeme kararı çerçevesinde ilgili kurumun altveri taşıyıcısına aktarılacağını belirtti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


M....M
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <