Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'TSK'nın açıklamaları, PKK'ya itibar kazandırıyor'

> 1 <

burak2616

grup tuttuğum takım
Er Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 7 ileti
Yer:
İş:
Kayıt: 07-02-2008 17:16

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #289258 04-03-2008 12:42 GMT-1 saat    
[img]http://i.milliyet.com.tr/HaberAnaResmi/2008/03/04/fft17_mf3779.Jpeg[/img]

Meclis'teki grup konuşmasında PKK'ya yönelik sınırötesi operasyonu değerlendiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK'nın açıklamalarındaki bazı ifadelerin PKK'ya itibar kazandırdığını söyledi

Grup konuşmasında hükümete sert eleştiriler yönelten MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK'ya yönelik çok tartışılacak bir tespitte bulundu.

Yapılan hava ve kara harekatlarında TSK'nın kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığı açıklamalara dikkat çeken Bahçeli, bu açıklamalarda PKK'ya itibar kazandıracak terim ve sıfatların kullanıldığını söyledi.

Bahçeli, Türk kamuoyunun geri çekilme konusunda "Salt güvenlik" nedenleriyle yapılan açıklamaları tatmin edici bulmadığını bildirdi.

Operasyonla ilgili olarak yapılan basın açıklamalarında etkisiz hale getirilen hedeflere ilişkin olarak, "PKK terör örgütünü gerilla statüsüne sokacak" uluslararası savaş hukukunda bu yönde karşılığı olan terim ve sıfatlara yer verildiğini öne süren Devlet Bahçeli, "Bu çerçevede, komuta merkezi, muhabere ve lojistik tesisi ve mürettebatı olan uçaksavar mevzii gibi terimlerin, teröristlere savaş hukuku kapsamında savaşan taraf statüsü atfedecek nitelikte olduğunu düşünmekteyiz. Düzenli bir muharip güç için kullanılması doğal olan bu nitelendirme ve atıfların, terör örgütünün hak etmediği bir imaj ve prestij kazanmasına ve kendisine büyük bir güç vehmedilmesine hizmet edebileceğinin bu kapsamda hatırda tutulması da yerinde olacaktır" ifadesini kullandı.

Bahçeli, ABD'nin, Türkiye'ye sınırlı bir çerçevede istihbarat desteği verdiğini ancak terörün temizlenmesi için gerekli çapta kara harekatının önüne set çektiğini dile getirdi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <