Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

DİSK: "1 Mayıs tatil ilan edilmeli"

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #296181 18-04-2008 12:32 GMT-1 saat    
İSTANBUL (ANKA)- DİSK Başkanı Süleyman Çelebi, 1 Mayıs'ın 134 ülkede "İşçi Bayramı" olarak kutlandığını bildirerek, Türkiye'de de resmi olarak tanınması ve kutlanması gerektiğini dile getirdi. Çelebi, “TBMM'deki tüm milletvekillerine sesleniyoruz. Emeksiz, emekçisiz, sendikasız demokrasi olmaz” dedi.

Çelebi yaptığı açıklamada, 1 Mayıs'ın, işçi sınıfıyla beraber tüm emekçilerin, demokratik hak ve taleplerini gündeme getirdikleri bir gün olduğunun altını çizerek, Afrika'dan Asya'ya, Latin Amerika'dan Avrupa'ya kadar 134 ülkede "İşçi Bayramı" olarak kutlandığını anımsattı. 1 Mayıs'ın işçi bayramı olarak tatil edilmesi yönünde yıllardır hem emekçilerin talebi olduğunu, hem de birçok milletvekilinin konuyla ilgili meclise önerge verdiğini söyleyen Çelebi, bu talebin çeşitli baskılarla engellenmeye çalışıldığını kaydetti.

Çelebi, resmi ve dini bayramların yanı sıra Kabotaj Bayramı'ndan Tıp Bayramı'na kadar birçok bayram ve özel günün resmi olarak tanındığını ve kutlandığını belirterek, “İşçi Bayramı'nın da resmi olarak kutlanması ve yasal düzenlemelerin yapılması milyonlarca emekçinin haklı beklentisidir. TBMM'deki tüm milletvekillerine sesleniyoruz. Emeksiz, emekçisiz, sendikasız demokrasi olmaz. Emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışmalarını ifade ettikleri 1 Mayıs'ı 'Emeğin Bayramı' olarak ülkemize hediye etmelisiniz” diye konuştu. Çelebi, bazı milletvekilleri tarafından konuya ilişkin verilen yasa teklifinin "sözde" ve tozlu raflarda kalmasına izin verilmemesini istedi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <