Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Dakika dakika İstanbul'da 1 Mayıs

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #298454 01-05-2008 20:28 GMT-1 saat    
İstanbul'da gergin başlayan 1 Mayıs gösterilerinde nerede ne oldu?
....................

14:29- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, ''Biz, bu iktidarın, bu valiliğin bundan sonraki süreci daha çok provokasyona, daha büyük olumsuzluklara dönüştürmemesi adına eylemi sona erdiriyoruz'' dedi.

14:11- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayısta olumsuzluk yaşanmaması konusunda gayret gösteren başta DİSK olmak üzere diğer konfederasyon başkanlarına teşekkür ederek, ''Türk-İş, Hak-İş ve DİSK Başkanları, gelecek 1 Mayıslar'ın 70 milyonun katılımıyla kutlanması konusunda bir kapı araladılar'' dedi.

14:11- Emniyet Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü'nden verilen bilgiye göre bugün çıkan olaylarda saat 13:00 itibarıyla 180 gösterici gözaltına alındı. Gözaltına alınan kişiler 7 İETT otobüsü ile İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne getirildi.

13:39- KESK Başkanı İsmail Hakkı Tombul, kendisine ulaşan bilgiye göre, 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen 900'e yakın sendikacının göz altına alındığını söyledi.

13:34-1 Mayıs için Taksim'e ulaşmaya çalışan göstericiler ve güvenlik güçleri arasında arbede çıktı.

13:33- İstanbul'da 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen Dolapdere'deki gruba polis yine müdahale etti. Göstericilerden 5 kişi yaralanırken, ara sokaklara dağılan gruplara polisin müdahalesi devam ediyor.

13:22- CHP Grup Başkanvekilleri Kemal Anadol, Kemal Kılıçdaroğlu ve Hakkı Süha Okay, 1 Mayıs kutlamaları sırasında İstanbul'da yaşanan olayların sorumlusunun, ''Hükümet ve yereldeki maşası İstanbul Valisi'' olduğunu iddia ederek, ''Beynindeki yasakları koruyup, yüzüne demokrasi maskesi takanlar, bu 1 Mayısta yüzlerine maske takma gereğini dahi duymamışlardır'' görüşünü kaydettiler.

13:18- Demokratik Sol Partisi (DSP) Genel Başkanı Zeki Sezer Taksim Atatürk Anıtına geldi. Yoğun güvenlik önlemlerinin alındığı, Taksim Meydanı'na 13.00 sıralarında gelen Sezer, bir grup Türkiye Komünist Parti (TKP) üyesi tarafından protesto edildi.

13:18- Kurtuluş'tan Taksim Meydanı'na gitmek isteyen gruplara polis müdahale etti. "Dağılın" çağrısına uymayan grupları polis biber gazı ile dağıttı. Gruplar kaçışırken çevreye de zarar vererek Dolapdere'ye doğru dağıldı.

13:15- MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, İstanbul'da 1 Mayıs kutlamaları dolayısıyla yaşanan olayların dehşetle izlediklerini belirterek, 1 Mayıs gününü işçilere zehir, İstanbullulara ise zulmettiğini ifade etti.

13:15- TMMOB Makine Mühendisleri Odası Başkanı Emin Koramaz, ''Polisler, dinci gösteriler ve linççi hezeyanlar dahil birçok gösteriye açılan Taksim Meydanını emekçilere, aydınlara, demokratlara kapatarak terör estirenler, tarih, toplum ve hukuk önünde sorumludur'' dedi.

13:06- Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Türker, 1 Mayıs'ın tatil olmasını ve Taksim'de kutlamak istediklerini anımsatarak, "Ancak çağrımızı anlamakta güçlük çektiler. Yapılan ayıp Türkiye'de ve tüm dünyada gözleniyor. Emekçilerin bayramda karşılaştıkları muameleye tüm dünya şahit oluyor. Buna ortak olan herkesi kınıyoruz" dedi.

13:06- Şişli ve Beyoğlu'nun çeşitli yerlerinde toplanarak Taksim'e yürümek isteyen gruplar, polisin müdahalesiyle dağıtıldı. Öte yandan, DİSK Genel Merkezi'ne gelen CHP İstanbul Milletvekili Mehmet Ali Özpolat atılan gazlardan etkilendi.

12:50- DİSK önünde Süyeman Çelebi'nin yaptığı açıklamaların ardından göstericilerin dağılması sırasında çevik kuvvet ekipleri bir şahsı gözaltına aldı.

12:49- Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) ve Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu'nun (KESK) Taksim Meydanı'nda gerçekleştirmek istedikleri 1 Mayıs kutlamaları için yaklaşık 100 kişiyle başlattıkları yürüyüş CHP Şişli ilçe binası önünde sona erdi.

12:49- Dolapdere'den, Taksim'e doğru ilerlemeye çalışan yaklaşık 100 kişilik grup barikat kurdu. Kurtuluş Yokuşundan Taksim'e ilerlemeye çalışan grup yapı malzemeleri satan bir mağazanın önünde mağazanın malzemelerini kullanarak barikat oluşturdu.

12:48- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer, İstanbul Taksim Meydanı'na geldi. Sezer, "Bayramı bayram gibi değil gerginlik yaratacak şekilde kutladık. Buna hükümetin tavrı neden oldu. Artık bunları aşmamız lazım. Sağduyu ile davranmak gerekiyor. Birbirimizle kavga etmeden bu ülkenin kalkınmasını ve sosyal adaleti gerçekleştirebiliriz. Siyaset maalesef sorun çözmek yerine sorun yaratıyor. Doğru, düzgün vatandaşlar siyasete girip ağırlık koyması gerekir" dedi.

12:39- Türk-İş Genel Sekreteri Mustafa Tükel, 1 Mayıs çelengini Taksim meydanına bırakmayacaklarını gün boyu yaşananlar nedeniyle protesto amacıyla bunu yapmayacaklarını söyledi.

12:37- Saadet Partisi Genel Başkanı Recai Kutan, ''1 Mayıs kutlamalarının yerine ilişkin tartışmalar, bu önemli günün huzur değil gerginlik kaynağı olmasına neden olmuştur'' dedi.

12:30- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, İstanbul'da 1 Mayıs kutlamalarının engellenmesi için her türlü yöntemin denendiğini belirterek, ''DİSK'in genel merkezine tecavüz edilmiştir, bunu kınıyorum'' dedi.

12:27- İstanbul'da 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlamak isteyen Dolapdere'deki grupla polis arasında Kurtuluş Yokuşu'nda çatışma yaşandı.

12:12- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, DTP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, ÖDP Genel Başkanı Ufuk Uras, DTP Diyarbakır Milletvekili Akın Birdal, Türk Tabipler Birliği Başkanı, yaklaşık 100 kişilik bir grupla Şişli'ye geldi.

12:12- İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, 1 Mayıs'a kapatılan Taksim'de denetimlerde bulundu. Cerrah, esnafla sohbet etti ve durumun nasıl olduğunu sordu.

12:04- Halaskargazi Caddesi'nde toplanıp sloganlar atmaya başlayan ve halay çeken bir gruptaki bazı kişiler, caddeden geçen polis midibüsüne taş atmaya başladı. Taşların isabet ettiği araçta küçük çapta hasar oluştu.Bunun üzerine panzer desteğindeki çevik kuvvet ekipleri grubun bulunduğu alana geldi. Panzerden su sıkılarak ve biber gazı atılarak gruptakilere müdahalede bulunuldu.

12:02- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul, TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Mustafa Türkel ile bir grup milletvekilinin de aralarında bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup Taksim'e doğru yürüyüşe başladı.

11:52- KESK, İstanbul'da 1 Mayıs'ı kutlamak isteyen göstericilere yönelik güvenlik kuvvetlerinin saldırılarını kınadıklarını açıkladı.

11:37- Polis ablukasında olan Halaskargazi Caddesi'nde bekleyiş sürüyor. Mecidiyeköy-Şişli arasındaki caddenin tüm sokaklarında geniş güvenlik önlemeleri alan polis, grupların birbiriyle buluşmasına izin vermiyor.

11:35- 1 Mayıs kutlaması için Şişli Ergenekon Caddesi'nden Taksim Meydanı'na çıkmak isteyen yasa dışı gruplara polis sert müdahalede bulundu. Maskeli olan, yollara barikat kuran ve polise kaldırım taşları atan marjinal grup üyelerini, çevik kuvvet polisleri gaz bombalarıyla dağıtmaya çalıştı.

11:28- DİSK Genel Sekreteri Tayfun Görgün, sendika ve sivil toplum örgütleri olarak Taksim'e yürüyüşü can güvenliklerinin olmadığı gerekçesiyle iptal ettiklerini açıkladı.

11:26- 1 Mayıs kutlamalarına katılmak üzere Tekirdağ ve Kırklareli'nden çok sayıda işçi İstanbul'a geldi. TEM Otoyolu Mahmutbey gişeleri çıkışında bir süre bekleyen işçiler konvoy oluşturarak Şişli'ye gideceklerini belirtti.

11:21- Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 1 Mayıs kutlamalarıyla ilgili taraflardan hala olumlu yaklaşım beklediklerini bildirdi.

11:20- Genel Başkanı Zeki Sezer, ''Demokratik kurallar içinde bayramını kutlamak isteyenlere varsa provokasyon türü olumsuzlukları önleyecek ve ön açacak olan hükümetin kendisidir'' dedi.

11:16- 1 Mayısı kutlamak için Yalova ve Bursa'dan İstanbul'a gitmek isteyenler, Kocaeli'nin Gebze ilçesindeki Eskihisar feribot iskelesinde kontrolden geçiriliyor.

11:05- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, İstanbul Emniyet Müdürlüğünden yetkililerle görüştü. Görüşmede, grupların, Taksim'e gitmesine izin verilmeyeceği, ancak sendika yöneticileri ve milletvekillerinin, Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koyabileceklerinin söylendiği öğrenildi. Görüşmenin ardından bir araya gelen sendikacıların son durum için karar verme ve açıklama yapmaları bekleniyor.

11:00- 1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlamak amacıyla Şişli ve Beyoğlu'nun çeşitli bölgelerinde toplanmaya çalışan gruplara polisin müdahalesi sürüyor. Bu müdahaleler sırasında polisin sıktığı basınçlı su ve kullandığı biber gazından çevredeki bazı vatandaşlar ile gazeteciler de etkilendi. Polisin müdahaleleri sırasında olay yerinde görev yapan Anadolu Ajansı (AA) Kameramanı Engin Morgül ile Reuters Kameramanı Bülent Usta, basınçlı sudan etkilendi ve kullandıkları kameraları kırıldı.

10:58- CHP Şişli ilçe binası önünde toplanan grubun Taksim'e doğru yürüyüşünü engellemek için önlem alan polise ara sokaklardan gelen bir grup taşlarla saldırdı. taşlandı. Halaskargazi Caddesi üzerine ara sokaklardan inen yaklaşık 50 kişilik grup CHP binası önündekileri engellemeye çalışan polise taş attı. İki polis hafif yekilde yaralanırken ara sokaklara kaçan gruba biber gazı ile müdahale edildi.

10:55- İstanbul'da 1 Mayıs göstericilerine polis sert müdahalede bulunuyor. Pangaltı'da toplanan göstericilere tazyikli su ve biber gazıyla müdahalede bulunan polisin cop kullandığı görülüyor. Polisin, göstericilere sert müdahalesi sürüyor.

10:51- İstanbul Emniyet Müdürü Celalettin Cerrah, Osmanbey'e geldi. Cerrah'ın polisin kullandığı biber gazından etkilendiği görüldü.

10:49- 1 Mayıs işçi bayramını kutlamak için sabahın erken saatlerinde Halasgargazi ve Osmanbey toplanan gruplar Taksim meydanına girebilmek için ara sokaklarda toplanmaya devam ediyor. Yaklaşık 200 kişilik bir grup da Taksim'e doğru yürütüşe geçmek için Dolapdere'ye doğru harekete geçti. Polis Dolapdere'de yoğun güvenlik önlemleri alırken, cadde tek yönlü olarak trafiğe kapatıldı.

10:48- İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarında bulunan CHP Manisa Milletvekili Şahin Mengü, polisin DİSK Binası içine sıktığı biber gazının Cenevre Konvansiyonu'na göre, savaşlarda kullanılmasının bile yasak olduğunu söyledi. Mengü, kullananların yargılanması gerektiğini söyledi.

10:38- DİSK önünde bekleyen gruba dördüncü kez müdahale edildi. Tazyikli su ve biber gazı sıkılan grup polis tarafından dağıldı. Kaçan göstericileri polis ara sokaklarda takip etti. Sıkılan biber gazından göstericilerin yanısıra kameramanlar da olumsuz etkilendi.

10:30- DSP Genel Başkanı Zeki Sezer ve parti yönetimi DİSK'le birlikte 1 Mayıs İşçi Bayramı için Taksim yürüyüşüne katıldı. Hükümet'in 1 Mayıs için aldığı önlemleri eleştiren ve bunların güvenlik önlemi olmaktan çok 1 Mayıs özgürlerini engellemeye dönüştüğünü belirten Sezer, DİSK ile yürüyüşü tercih etti.

10:27- 1 Mayıs göstericilerinin Taksim'e girmesine izin vermeyen güvenlik güçlerinin sert müdahaleleri ve yoğun olarak gaz bombası kullanmaları civardaki hastanelerin bir anda gazdan etkilenen göstericilerin akınına uğradı. TTB Merkez Konseyi üyesi Ali Çerkezoğlu sabah 6.30'dan itibaren çevre hastanelere onlarca göstericinin geldiğini söyledi. Çerkezoğlu, özellikle Şişli Eftal Hastanesine gelenlerin solunum yetmezliğine varan nefes alma güçlüğü ve zehirlenme belirtileri nedeniyle ilk yardım yapıldığını anlattı.

10:14- Şişli ve Beyoğlu'ndaki hastanelerin 1 Mayıs dolayısıyla olağanüstü durumlara karşı hazırlıklı olması istendi. Öte yandan İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Ambulans Hizmetleri de 36 ambulansı bölgede çıkabilecek olaylar için hazır bekletiyor. Bu kapsamda Taksim Meydanı'nda 4 ambulans hazır tutuluyor.

09:48- İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamaları nedeniyle il emniyet müdürlüğü binasında kriz masası oluşturuldu.

09:41- DİSK Genel Merkezi önünde toplanan grup, konfederasyon binasında bulunanlarla birlikte bir süre sloganlar attı. Bu gruba polislerce saat 09.15 sıralarında su sıkılarak müdahalede bulunuldu. Bunun üzerine kaçmaya başlayan gruptakiler, polis tarafından bir süre izlendi. Grup, Abide-i Hürriyet Caddesi'ndeki İskete Sokak'a girerek dağıldı.

08:50- DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, konfederasyonun Şişli'deki genel merkezi önünde bu sabah gerçekleştirilen polis müdahalesini kınadığını belirterek, ''Bu ülkeyi germeyin, işçilerin 1 Mayıs kutlamalarını engellemeyin, hukuk ve yasa dışı iş yapmayın'' dedi.

08:48- Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce müdahale edildi.

07:04- Şişli'de, 1 Mayıs kutlaması için Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Merkez binasının önünde toplanan gruba polis müdahale etti. Bu sırada göstericilerle polis arasında kovalama yaşandı. Göstericiler de polise taş atarak karşılık verdi. Bölgedeki gerginlik sürüyor.

06:29- 1 Mayıs kutlamaları öncesi Taksim ve civarındaki güvenlik hazırlıkları saat 05.00'te başladı. Çevik Kuvvet polisi ve jandarma, Taksim'de geniş güvenlikleri alırken, Mecidiyeköy, Halaskargazi Caddesi, Talimhane, Dolmabahçe ve Tarlabaşı polis gözetimine alındı.

02:26- 1 Mayıs kutlamalarında İstanbul polisine destek vermek ve güvenliğe yardımcı olmak amacıyla Türkiye'nin 12 ilinden sevk edilen polis kafileleri Atatürk Havalimanı'na gelmeye başladı. 260 Çevik Kuvvet Polisi'nden oluşan ilk kafile İzmir'den geldi.

02:13- Beyoğlu'nda DİSK ve KESK'in kafilesine katılıp, eylemde bulunmak için molotof hazırlayan 3 kişiden 1'i yakalandı. Bir okulun bahçesinde hazırlanan 3'ü hazır toplam 10 adet molotof kokteyli ele geçirildi.

02:05- İstanbul'daki 1 Mayıs kutlamalarına katılmak için farklı şehirlerden gelen işçiler, DİSK Genel Merkezi önünde toplanmaya başladı.

01:32- Beyoğlu'nda, hazırlanmış durumda 17 adet molotofkokteyli ele geçirildi. Gözaltına alınan Muharrem D., Haliç Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğü'ne götürüldü.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


barmel

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2584 ileti
Yer: ::Şehitler Ölmez
İş: ::::Vatan Bölünmez
Kayıt: 13-09-2006 12:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#298472 02-05-2008 06:21 GMT-1 saat    
güzel paylaşım saol. dakika dakika

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu____....::::En Güzel Paylaşımlarım::::....____

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Kurçukları(ÇözüM)*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Msn List - www.yeniklasor.com*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Sınırsız Titreşim (Programsız)*bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
> 1 <