Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

PKK'ya ait 1 TIR dolusu askeri malzeme

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #298457 01-05-2008 20:30 GMT-1 saat    
HATAY'ın Reyhanlı Cilvegözü Sınır Kapısı'nda PKK'ya ait olduğu iddia edilen bir TIR dolusu askeri malzeme ele geçirildi.
....................

Almanya'dan yüklenen ve Kıbrıs Rum kesimi üzerinden deniz yolu ile Mersin Limanı'na ulaşan PKK'ya ait bir TIR dolusu askeri malzeme, Hatay'ın Cilvegözü Sınır Kapısı'nda ele geçirildi.

Terör örgütüne gideceği bildirilen malzemeler arasında, atış poligonları ve çeşitli askeri malzemelerin yanı sıra moral ve motivasyonu artırıcı ürünler olduğu öğrenildi.

Cilvegözü Sınır Kapısı'nda uzun süre tutulan askeri malzeme yüklü TIR, Genelkurmay Başkanlığı'nın görevlendirdiği uzmanlar tarafından incelendikten sonra geldiği ülkeye geri gönderildi.

Alınan bilgiye göre, 33 ACD 25 plakalı TIR, Almanya'dan Mersin'e gemilerle gelen askeri malzemeleri yükledi.

Ürdün'e gitmesi yönünde evraklarla yola çıkan TIR, Cilvegözü Sınır Kapısı'na geldiğinde durduruldu. Yapılan kontrollerde askeri malzeme olduğu fark edilen TIR, uzun süre Cilvegözü Sınır Kapısı'nda bekletildi. Bu sırada yetkiler, durumu Gümrük Müsteşarlığı'na bildirdi. Gümrük Müsteşarlığı ise Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ile irtibata geçti.

Genelkurmay'dan görevlendirilen uzmanlar Cilvegözü Sınır Kapısı'ndaki TIR dolusu askeri malzemeyi inceledi. Bu tür yüklerde Türk Silahlı Kuvvetleri'nin izni bulunması gerekirken incelemelerde böyle bir iznin olmadığı ortaya çıktı.

Yükün Ürdün'e değil, PKK terör örgütüne gideceği bilgisine ulaşan uzmanlar, Cilvegözü'nden TIR'ı geri çevirdi. Bunun üzerine bir TIR dolusu askeri malzeme Almanya'ya gönderildi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <