Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

1 Mayıs olaylı başladı

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #298462 01-05-2008 20:34 GMT-1 saat    
DİSK önünde toplanan gruba polis müdahale ediyor. Polis gaz bombası attı, şimdi de işçilere panzerlerle su sıkıyor.
....................

İstanbul'da 1 Mayıs nedeniyle gerçekleştirilecek yürüyüşe katılmak üzere Şişli'deki Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Merkezi önünde bekleyen bir grup, güvenlik kuvvetlerince dağıtıldı.

DİSK, TÜRK-İŞ ve KESK konfederasyonları ile siyasi partiler, meslek odaları ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının 1 Mayıs'ı kutlamayı planladıkları Taksim Meydanı ile toplanmanın gerçekleşeceği Şişli'deki DİSK çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı.

Taksim Meydanı ile bu alana ulaşan tüm yollarda yoğun güvenlik önlemleri alan ve kontrol noktaları oluşturarak çeşitli yerlere konuşlanan polisler, Cumhuriyet Anıtı'nın çevresini de bariyerlerle kapattı. Araçların girişine izin verilmeyen meydandan yaya geçişleri devam ederken, bariyerle çevrilen anıta yayaların ulaşması engelleniyor.

Yürüyüşün başlaması planlanan Şişli Abidei Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'taki Türkiye Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) çevresinde ve Taksim güzergahı üzerinde de panzerlerin desteğiyle yoğun önlemler alan polis ekiplerine, uçuş yapan bir helikopter de yardımcı oluyor.

Genel merkeze saat 07.50 sıralarında gelen DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, dışarıda ve konfederasyon binasında bekleyen işçiler ile sendikacılar tarafından alkışlar ve sloganlarla karşılandı.

Bu arada, Taksim Gezi Parkı'nda da askeri birliklerin konuşlandıkları görüldü.

Öte yandan, şehir hatları vapurlarının Üsküdar ve Kadıköy'den Kabataş, Beşiktaş ve Karaköy iskelelerine seferleri durduruldu. Yine Sirkeci-Kabataş tramvay hattı, Kabataş-Taksim arasındaki füniküler sistem ile Mecidiyeköy-Taksim arasındaki metro seferleri gerçekleştirilemiyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Kontrol Merkezi'nden alınan bilgiye göre, Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişlerinde Boğaziçi Köprüsü istikametinde Çamlıca'dan, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü güzergahında ise Ümraniye Çakmak Köprüsü'nden itibaren yoğunluk yaşanıyor. Ayrıca, Taksim Meydanı ve Şişli'ye ulaşan güzergahlarda da trafikte sıkışıklıklar oluşmaya başladığı görülüyor.

Balıkçı tenkesine molotof kokteyli atıldı

Beyoğlu Hasköy İskelesi'nde tamir için karaya çekilen bir balıkçı teknesi alev alev yandı. Olayı gördüğünü iddia eden bir kişi, denizden motorla gelen bir grubun sloganlar atarak tekneye molotof kokteylleri attığını iddia etti. Olay saat 03.00 sıralarında meydana geldi. Görgü tanığının iddiasına göre, denizden motorla gelen bir grup, önce sloganlar attı ardından da ellerindeki molotof kokteyllerini ateşleyerek tekneye savurdu. Tamir için karaya alınan tekne alev alev yanmaya başladı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri teknedeki yangını söndürdü ancak tekneden geriye kül yığını kaldı. Bir görgü tanığı, "Denizden motorla bir grup geldi, sloganlarla tekneye molotof attı." dedi. Polis, olayla ilgili araştırmalarını sürdürüyor.

Taksim'de polis ve jandarma birlikte önlem aldı

1 Mayıs kutlamaları öncesi Taksim ve civarındaki güvenlik hazırlıkları saat 05.00'te başladı. Çevik Kuvvet polisi ve jandarma, Taksim'de geniş güvenlikleri alırken, Mecidiyeköy, Halaskargazi Caddesi, Talimhane, Dolmabahçe ve Tarlabaşı polis gözetimine alındı.

Sendikalar, sivil toplum kuruluşları ve çeşitli örgütlerin 1 Mayıs'ı Taksim'de kutlama ısrarı ile muhtemel provakasyonlara karşı polis Taksim ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldı. Taksim Meydanı bariyerlele çevrilirken bu sabah saat 05.00'dan itibaren çevik kuvvet polisi ve jandarma kafileler halinde Taksim Meydanı'na gelerek güvenlik hazırlıklarına başladı. Ayrıca güvenlik önlemleri kapsamında Mecidiyeköy, Halaskargazi Caddesi, Talimhane, Dolmabahçe, Tarlabaşı gibi Taksim'e çıkan yerler de polis gözetimine alındı. Trafik polisleri de yollarda sürekli ring atarak trafiği düzenlemeye çalıştı.

Polis, eylemcilere müdahale etti

Şişli'de, 1 Mayıs kutlaması için Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Merkez binasının önünde toplanan grubu polis dağılmaları yönünde uyardı.

Abidei Hürriyet Caddesi'ndeki DİSK binası önünde bekleyen bir grup, güvenlik kuvvetlerince dağılmaları yolunda uyarıldı. Güvenlik kuvvetleri, bu uyarının dikkate alınmaması üzerine biber gazı ve panzerden su sıkarak gruba müdahale etti.

İlk müdahalenin ardından göstericiler ile polis arasında kovalamaca yaşandı. Göstericiler polise taş atarak karşılık verdi. Bu grubu dağıtan polis, aynı yerde toplanmayı sürdüren kişileri de dağılmaları yönünde uyarıyor.

Bölgedeki gerginlik sürüyor.

Beyoğlu'nda provokasyon kokusu: 17 molotof ele geçirildi

Beyoğlu'nda, hazırlanmış durumda 17 adet molotofkokteyli ele geçirildi.

Alınan bilgiye göre, Örnektepe mahallesi Yeni Yol sokaktaki ilköğretim okulunun kapısının önünde bulunan 3 kişinin durumundan kuşkulanan polis ekipleri, bu kişileri aramak istedi.

Polisin geldiğini farkedince kaçan 3 kişiden Muharrem D. (27), kovalamaca sonucu yakalandı.

Bu kişiler tarafından hazırlandığı anlaşılan söz konusu yerdeki 17 adet molotofkokteyli ile 1 adet boş bidona el konuldu.

Gözaltına alınan Muharrem D., Haliç Polis Merkezi'ndeki işlemlerinin ardından İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi Müdürlüğü'ne götürüldü.

DİSK önündeki eylemciler ikinci kez dağıtıldı

Şişli'de, 1 Mayıs'ı kutlamak amacıyla Taksim Meydanı'na yürüyüş başlatmayı planlayan gruba polislerce müdahale edildi.

Şişli Abide-i Hürriyet Caddesi Nakiye Ergül Sokak'ta bulunan DİSK Genel Merkezi önünde toplanarak sloganlar atan grup, dağılmaları yolunda güvenlik kuvvetlerince uyarıldı. Bu uyarının dikkate alınmaması üzerine saat 08.30 sıralarında panzerden kırmızı renkli su sıkan ve biber gazı kullanan polislerce müdahalede bulunuldu.

Bunun üzerine bazı kişiler DİSK Genel Merkezi'ne girerken, grubun büyük çoğunluğu ara sokaklara girerek dağıldı.

Taksim'de esnaf kepenk kapattı

1 Mayıs için kutlamaları için polisin Taksim Meydanı'nda aldığı yoğun güvenlik önlemleri, esnafa kepenk kapattırdı. Otellerinden çıkıp Tasim ve İstiklal Caddesi'nde gezmek isteyen turistler de bariyerlerle birçok yerin kapalı olması nedeniyle zor anlar yaşadı.

Geceden itibaren alınan yoğun güvenlik önlemleri, Taksim'de bulunan birçok dükkanın kepenk kapatmasına neden oldu. Hergün binlerce insanın uğrak yeri olan Taksim'de, sabahın erken saatlerinden itibaren bomboş sokakları ile dikkat çekti. Duruma tepki gösteren esnaflar, "24 saat açık kaldığımız için mecburen bugün de dükkanı açmak zorunda kaldık. Şu ana kadar hiç müşterimiz yok. Müşterilerimiz sadece polis ve gazeteciler." şeklinde konuştu.

Bu arada, otellerinden çıkarak Taksim Meydanı ve İstiklal Caddesi'ne girmek isteyen turistlere de izin verilmedi. Hergün rahatça dolaşabildikleri İstiklal Caddesi'ne giremeyen turistler, şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


barmel

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2584 ileti
Yer: ::Şehitler Ölmez
İş: ::::Vatan Bölünmez
Kayıt: 13-09-2006 12:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#298475 02-05-2008 07:03 GMT-1 saat    
şaşırmadım.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu____....::::En Güzel Paylaşımlarım::::....____

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Kurçukları(ÇözüM)*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Msn List - www.yeniklasor.com*

*

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Sınırsız Titreşim (Programsız)*bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
> 1 <