Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Gül'den Elveda Rumeli'ye ziyaret

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #298665 02-05-2008 20:47 GMT-1 saat    
Gül, manastır kentinde Atatürk'ün askeri eğitim aldığı Manastır Askeri İdadisi ile İshak Çelebi Camii ve "Elveda Rumeli" dizisinin setini gezdi.
....................

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, "15. Orta Avrupa Ülkeleri Cumhurbaşkanları Zirvesi"ne katılmak üzere bulunduğu Makedonya'da Manastır kentine giderek, Atatürk'ün askeri eğitim aldığı Manastır Askeri İdadisi ile İshak Çelebi Camii ve "Elveda Rumeli" dizisinin setini gezdi.
Cumhurbaşkanı Gül, önce Manastır'ın merkezindeki Şirok Sokağında yürüyerek 1506 yılında yapılan ve Manastır Kadısı İshak Çelebi'nin adını taşıyan camiyi gezdi.

Yol boyunca kendisine ilgi gösteren Türk soydaşlarla sohbet eden Cumhurbaşkanı Gül, çocukları kucağına alarak sevdi ve onlarla fotoğraf çektirdi.

Cumhurbaşkanı Gül, daha sonra özel bir televizyon kanalında yayınlanan "Elveda Rumeli" dizisinin setini ziyaret etti.

Gül'ü, sete gelişinde, dizide "Sütçü Ramiz" karakterini canlandıran sanatçı Erdal Özyağcılar karşıladı.

Kendisini Manastır'da ve setlerinde görmekten duyduğu mutluluğu Cumhurbaşkanı Gül'e aktaran Özyağcılar ziyareti için Cumhurbaşkanı'na teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Gül de Türklerin 600 yıldır Balkanlar'da olduğunu ve ortak bir kültür bulunduğunu belirterek, "600 yıllık tarihi canlandırdığınız için teşekkür ederim. Balkanlar, bizim için çok önemli. Türkler, İstanbul'dan önce Üsküp'ü fethetti. Bizim dostluğumuz, çok eskilere dayanıyor, siz de buna büyük katkıda bulundunuz. Diziniz, kültürler arası diyaloğa ve Balkanlar'la işbirliğine de büyük katkı sağladı" dedi. Rumeli ve Balkanlar'daki insanların her zaman sıcak olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Gül, dizinin kendisine Balkanları, tarihi, Balkanlar ile Türklerin beraber olduğunu ve ortak kültürü hatırlattığını dile getirerek, evde olduğu sürece diziyi izlediğini kaydetti. Dizinin çekildiği seti gezen Cumhurbaşkanı Gül, oyuncular ve set ekibiyle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Gül, Manastır ziyaretinin ardından zirvenin yapılacağı Ohri şehrine geçti.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <