Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

AKP'nin savunmasındaki ilginç ifadeler

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #298667 02-05-2008 20:48 GMT-1 saat    
AK Parti'nin savunma dosyasından siyasilerin İslami söylemleri yer alıyor. İşte o ifadeler.
....................

AK Parti kapatma davasına karşı hazırladığı savunmada siyasi liderlerin sözlerine yer verdi. Eski Başbakanlardan merhum Bülent Ecevit'ten, Süleyman Demirel'e, Mesut Yılmaz'dan Devlet Bahçeli'ye kadar bir çok isim savunma dosyasında yer aldı.

AK Parti Yönetimi savunmasına siyasi liderlerin kendi ağızlarından yaptıkları açıklamaları ekleyerek bu açıklamaları örnek gösterdi.haber3.com

İşte laikliğe karşı eylemlerin odağı olma iddiasıyla hakkında kapatma davası açılan AK Parti'nin savunmasında yer alan o sözler..

MESUT YILMAZ
"Şeriata karşı yapılacak bir yürüyüşe, Anavatan Partisi'nin katılmasının mümkün olmayacağını söyledim. Çünkü, şeriat, halkımızın temiz dindar olan büyük kesiminin gözünde dinin tamamıdır, dinin bütünüdür. Şeriata karşı yürünmez, şeriata ancak saygı duyulur..." haber3.com

BÜLENT ECEVİT:
Başörtüsü ile uğraşma gereksiz. Gardırop Atatürkçülüğünün tipik bir örneği... Bazılarının farkında olmadığı bir gerçek var: Atatürk, kadınların kılığına kıyafetine hiç karışmamıştır.

DENİZ BAYKAL:
İmam-ı Azam Ebu Hanife, namaz kılarken dahi saçın dörtte birinin görünmesinin namazı bozmadığını söylüyor. Başbakan çıksın, Ebu Hanife ile tartışsın. Büyük günahlar da bellidir. haber3.com

DEVLET BAHÇELİ:
Milliyetçi Hareket Partisi, başörtüsü yasağına rıza göstermemektedir. Anayasa'da mı, başka yerde mi yeni düzenleme yapılabilir? Kamusal ve özel alan sınırı çizilerek kısıtlamalar kaldırılabilir.

SÜLEYMAN DEMİREL

Süleyman Demirel'in kaleme aldığı kitapta yer alan ifadelerin birer kopyası da savunmada yer aldı. İşte Demirel'in kitabında yer alan ifadeler..

"İslâm'ın getirdiği ana kaidelerle, hukukun üstünlüğüne dayanan anayasa devletinin kaideleri arasında çelişki yoktur. haber3.com

Türkiye laikliği dinsizlik olarak anlamış, yanlış tatbikatlar yapmıştır.(...) Allah'ı bilen, Kur'ân'ı bilen, Peygamber'i bilen insanlardan bir kötülük gelmez.

Bugün Türkiye'yi bir arada tutan en büyük bağ, millet bağı olarak söylüyorum, Müslümanlıktır.

İrtica tartışması yanlış yapılıyor. TC kanunlarında irtica diye bir suç yoktur. (...)

İslâm'ın içinde irtica aramak yanlıştır. Din ve dindarlardan korkmak yanlıştır.

'Atatürk'ün kurduğu laik cumhuriyet elden gidiyor' şeklindeki beyanların, bence, iyi bakıldığı zaman tutarlılığı yoktur. Atatürk'ün kurduğu devlet laik devlet değildir. İslâm devletidir.

Tevhid-i Tedrisat Kanunu bir semavî kitap değil ki. Şayet Kur'ân kursları veya din eğitimi bu kanuna ters düşüyorsa, yanlış olan din eğitimi değildir; Tevhid-i Tedrisat Kanunu'dur.

Aslında üniversite yönetimleri de hiçbir mesele yapmadan bunu halledebilirdi.(...) Benim söylediğim şu oldu: Serbest bırakalım. İsteyen bağlasın, isteyen açsın. (...) Bağlamayana karışılmadığı gibi, bağlayana da karışılmasın.

İmam hatip okullarının gayesi sadece din adamı yetiştirmek değildir. Dinini bilen Türk vatandaşları doktor, mühendis, hâkim olsa, daha iyi değil mi?

Kur'ân bizim hayatımızın rehberi olmuştur. Yol göstericimiz olmuştur. Devlet hayatımızda da, devletimizi idare edenlere Kur'ân'daki hakikatler yol göstermiş, yön vermiştir. "

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <