Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kasırgayı bırak, referanduma bak...

> 1 <

by-karabela

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 86 ileti
Yer: Sakarya
İş: Bilgisayar Teknik Servis & Satış
Kayıt: 24-04-2008 12:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #300489 15-05-2008 08:24 GMT-1 saat    
Onbinlerce kişinin ölümüne yol açan kasırga felaketinin ardından ''uzun'' süre dış yardımları engelleyen
....................

ülkeye yardım ekiplerini sokmayan, hatta bu durumdaki ülkeyi referanduma götüren Myanmar'daki askeri cunta, ''mutlu son''a ulaştı.

Myanmar'da 10 Mayıs'ta Nergis kasırgasının doğrudan etkilediği bölgeler dışında düzenlenen referandumda, seçmenlerin yüzde 92.4'ü anayasa taslağını onayladı.

İktidardaki generallerin denetiminde bulunan devlet televizyonu MRTV'nin bildirdiğine göre, halk oylamasının yapılabildiği bölgelerde katılım yüzde 99'a ulaştı.

Myanmar hükümeti kasırga felaketinde 38 bin 491 kişinin öldüğünü, 27 bin 838 kişinin kayıp olduğunu, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Federasyonu ise ölü sayısının 68 bin 833 ila 127 bin 990 arasında olduğunu tahmin ediyor.

UNICEF: "Okulların yüzde 85'i zarar gördü"

BM Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), kasırganın vurduğu Myanmar'da okulların yüzde 85'inin yıkıldığını ya da ağır zarar gördüğünü, bu nedenle çocukların derslerini çadırlarda ya da yardım kamplarında yapmak zorunda kalabileceklerini açıkladı.

Myanmar'da okullar 1 Haziran'da açılacak.

UNICEF, 350 bin öğrenci tarafından kullanılan 2 bin 770 okulun yeniden yapımı için gerekli zamanın bulunmadığını, ayrıca kasırgada kaç öğretmenin öldüğünün ya da kaybolduğunun tam olarak bilinmediğine dikkat çekti.

Bu nedenle eğitimin, gönüllü öğretmenlerle çadırlarda, branda ya da bambudan yapılan geçici yerlerde yapılabileceği belirtiliyor.

UNICEF'in bölgesel eğitim danışmanı Cliff Meyers, afet nedeniyle çocukların travma geçirdiğini, kötü bir trajedi yaşadığını, okula gitmek gibi 'normal' bir durumun çocukların trajediyi aşmalarına, korkularının üstesinden gelmelerine yardımcı olabileceğini söyledi.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <