Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kalbi sağ tarafta olan çocuk yardım bekliyor

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #304184 07-06-2008 05:27 GMT-1 saat    
[img]http://img.mynet.com/home/hab/06Haziran2008/D_AY114853.JPG[/img]

VAN (İHA) - Van'da, kalbi doğuştan sağ tarafta olduğu için sık sık bayılan 6 yaşındaki çocuk, sağlığına kavuşmak için kendisine uzanacak yardım elini bekliyor.

Şabaniye Mahallesi'nde yaşayan 7 nüfuslu ailenin 4'üncü çocuğu olan 6 yaşındaki Gülsüm Bor'un babası Nuri Bor, engelli ve işsiz olduğu için kızının tedavisini yaptıramazken, çocuklarını da okutamıyor. Sürekli bayılan ve kilo alan kızının tedavisi için Hakkari'den Van'a taşındıklarını söyleyen anne Süheyla Bor, maddi imkansızlıklar nedeniyle çok sıkıntılar çektiklerini ifade etti. Kızının 3 yaşlarındayken kilo almaya başlaması ve sık sık bayılması yüzünden doktora götürdüklerini söyleyen anne Bor "Hakkari'de yapılan muayenenin ardından bize kızımızın kalbinin sağ tarafta olduğu, bu nedenle de kilo aldığı ve bayıldığı söylendi. Hakkari'de tedavisinin mümkün olmadığını öğrenince biz de Gülsüm'ü alarak Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'ne getirdik. Burada yapılan incelemelerin ardından kızımı Ankara'ya sevk ettiler. Maddi durumumuz iyi olmadığı için kızımı Ankara'ya götüremedik. Sonunda bir hayırsever vatandaş bize yardım etti ve Ankara'ya gidebildik. Kızım, orada yapılan tedavinin ardından daha iyi, ama her yıl Ankara'ya gitmesi lazım. Eğer her yıl Ankara'ya götürülüp tedavi edilirse sağlıklı kalabilir. Aksi takdirde kilo almaya ve bayılmaya devam eder. Biz bir defa yardımlarla Ankara'ya götürebildik, ya bundan sonra ne olacak? Hayırsever vatandaşların yardım etmesi halinde tamamen sağlığına kavuşacağına inanıyoruz. Doktorlar, 'Yeter ki tedavi olsun, iyileşmesi mümkün' diyor. Ancak biz çaresizlik içerisindeyiz" şeklinde konuştu.

Kirada oturduklara evin satıldığını belirten anne Süheyla Bor "Ev sahibi çıkmamız için 2 hafta verdi. Tek geçim kaynağımız kocamın 3 ayda bir aldığı özürlü maaşıdır. Şimdi kirada bulunduğumuz evde satıldı ve biz kalacak başka bir yer bulamadık. 2 hafta sonra dışarıda kalmaya başlayacağız" dedi. Çocuklarını okutmakta da büyük güçlük çektiğini söyleyen Süheyla Bor, büyük kızını liseye gönderemediğini belirtti. Bor "14 yaşındaki kızımı maddi imkansızlıklar yüzünden liseye gönderemedik. Çok ağladı, gitmek istedi. Fakat elimizden gelen bir şey olmadığı için yollayamadık. Şuan iki çocuğum okuyor. Önümüzdeki sene böyle olursa onlarda okula gidemeyecek. Benim tek isteğim çocuklarımın özellikle kızlarımın okumasıdır. Ben okuyamadım bari onlar okusunlar. Benim bulunduğum duruma onlar düşmesinler" şeklinde konuştu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <