Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

"Japonya'daki görüşmelerin sonuçlarının alınacağına inanıyorum"

> 1 <

MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #304260 07-06-2008 15:52 GMT-1 saat    


Osaka - Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Japonya'ya gerçekleştirdiği resmi ziyarette yapılan görüşmelerin sonuçlarının alınacağına inandığını belirterek, ''Japonya'ya yapılan yatırım, getirisi olan bir yatırımdır'' dedi.
Gül, Japonya'daki temaslarının ikinci ayağı olan önemli sanayi kenti Osaka'da Devlet bakanları Kürşad Tüzmen ve Mehmet Şimşek ile birlikte gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi.
Cumhurbaşkanı Gül, gazetecilerin Anayasa Mahkemesi'ne kararına ilişkin sorularını yanıtlamadı. Gül, son gelişmeler hakkında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile de görüşmediğini bildirdi.
Gül, Japon firmaların kriz dönemlerinden dolayı Türkiye'de kötü anıları olduğuna dikkati çekerek, görüşmelerde, ''Türkiye'nin eski Türkiye olmadığını'' aktardığını belirtti. Gül, yapısal reformlar, ekonomik veriler, Türkiye'nin AB üyelik süreci ve uluslararası sorunlardaki aktif rolünü uzun uzun anlattığını söyledi.
Gül, Toyota Başkanı Fujio Cho'nun, kendisine, ''Dünya'da 52 fabrikam var en güzel, en kaliteli işi Türkiye yapıyor'' dediğini aktardı.Japon muhataplarının özellikle Orta Doğu'da Türkiye'nin aktif politikasına olağanüstü ilgi gösterdiğini ifade eden Gül, ''Bunlar her ne kadar Türkiye'de önemsenmese de burada büyük ilgi uyandırıyor'' diye konuştu.
Türkiye ile Japonya'nın uluslararası ve bölgesel konulardaki iş birliğini içeren bildiri yayınladığını anımsatan Gül, Japonya'nın, Türkiye'nin BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğini destekleyeceğini belirtti.
Cumhurbaşkanı Gül, ''Müzakereleri başarıyla bitirmiş Türkiye, Avrupa'nın peşinden koşacağı ülke olacak. Bugün referandumu nasıl Anayasaya koyuyorlarsa, o gün de kaldırırlar'' dedi.
Reform sürecinin yavaşladığına ilişkin eleştirilerin hatırlatılması üzerine Gül, ''AB azminin yoğunlaşması lazım. Momentum kaybolursa tekrar toparlanamıyor'' değerlendirmesinde bulundu.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...
> 1 <