Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

'PKK'lılarla yaralı halde saatlerce çatıştı'

> 1 <

Golden

grup tuttuğum takım
Cezalı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1044 ileti
Yer: im Seni OKS.....
İş: Wєвмαѕтєя & G
Kayıt: 03-04-2007 14:38

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #310913 20-07-2008 13:17 GMT-1 saat    
ŞIRNAK'ın Silopi İlçesi'nin kırsal kesiminde PKK'lı teröristlerle geçen hafta çıkan çatışmada şehit düşen, Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak'ın yaralı halde saatlerce çatıştığı ortaya çıktı. Çatışmaya tanık olan köylüler evli ve 1 çocuk babası 27 yaşındaki Astsubay Onur Bakbak'ın bu kahramanlığı sayesinde kendilerinin de terörist kurşunlarından korunduğunu söyledi. Çatışma anının anlatan köylüler, “Astsubay Bakbak, bacağından yaralanmış ve çatışmaya devam ediyordu. Askerlere, 'Kendi güvenliğinizi ve köylülerin güvenliğini sağlayın' emir verdi. Bizi güvenli bölgeye alıp çatışmaya devam etti. Daha sonra şehit olduğunu öğrendik” dedi.

Silopi'de Cudi Dağ eteklerinde bulunan ve daha önce boşaltılan Esenli ile Derebaşı köyleri arasında 13 Temmuz 2008 akşam saatlerinde Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak, komutasındaki timiyle devriye görevi yürütürken bir grup PKK'lı terörist ile karşılaşıldı. Askerlerin, 'teslim ol' uyarısına PKK'lıların ateşle karşılık vermesi üzerini, açılan ilk ateşte Astsubay Bakbak ayağından yaralandı. Güvenlik güçlerinin karşılık vermesiyle şiddetli çatışmalar olurken, daha önce boşaltılan Esenli ile Derebaşı Köyü'nde tarlalarını sulamak ve hayvanlarını otlatmak için Silopi'den giden köylüler de ateş altında kaldı.

Terörist kurşunlarından canlarını kurtarmak için askerlerin bulunduğu bölgeye gittiklerini belirten köylüler, Astsubay Onur Bakbak'ın kahramanca çatışmasını şöyle anlattı:

“Yanımızda çocuklarımızla birlikte köyde hayvan otlatıp, bahçelerimizi sularken, gelen askerler bizimle bir süre sohbet etti. Daha sonra yanımızdan ayrılıp gitti. Yaklaşık 15- 20 dakika sonra askerlerin gittiği yönden silah sesleri gelmeye başladı. Kurşunlar üzerimizden geçerken biz de kendimizi korumak için çocuklarımızı da alarak askerlerin bulunduğu yere gittik. Köyde siper alan askerler, PKK'lılarla çatışıyordu. O sırada Astsubay Onur Bakbak'ın ayağından yaralı olduğunu gördük. Yaralı halde çatışmaya devam ediyordu. Bizi görünce emrindeki askerlere, 'Kendinizin ve köylülerin güvenliğini sağlayın' diye emir verdi. Bize de dönerek, 'Kendinize dikkat edin, çocuklarınızı koruyun' dedi. Biz daha sonra güvenli bir bölgeye geçtik. Astsubay Bakbak, yaralı halde çatışmaya devam ediyordu. Daha sonra onun şehit olduğunu öğrendik. O hem bizi hem de emrindeki askerleri korumak için yaralı halde çatıştı. Şehit olduğunu öğrendiğimizde çok üzüldük.”

Yaralı halde saatlerce PKK'lı teröristlerle çatışan Jandarma Komando Astsubay Onur Bakbak, sıcak temasın ilerleyen saatlerinde emrindeki askerlerden Jandarma Komando Er Murat Uzun ile şehit olmuştu. Şehit Bakbak, memleketi Çorum'da, er Murat Uzun ise Samsun'un Ondokuzmayıs İlçesi'nde toprağa verilmişti.

kaynak:milliyet

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <