Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

DEİVİD: "TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAYI ÇOK İSTERİM"

> 1 <

KrofesyoneL

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 128 ileti
Yer: Tekirdağ
İş: Öğrenci
Kayıt: 13-04-2008 15:14

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #311149 22-07-2008 18:29 GMT-1 saat    
FENERBAHÇE'NİN GOLCÜ İSMİ DEİVİD: "TÜRK MİLLİ TAKIMI'NDA OYNAMAYI ÇOK İSTERİM"


Avusturya'da Yeni Sezon Hazırlıklarını Sürdüren Fenerbahçe'de Kampın İlk Gününde Ayağını Kıran Brezilyalı Oyuncu Deivid de Souza, FB Tv'de Kamp Günlüğü Programı'nın Konuğu Oldu.


Avusturya'da yeni sezon hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'de kampın ilk gününde ayağını kıran Brezilyalı oyuncu Deivid de Souza, FB TV'de Kamp Günlüğü Programı'nın konuğu oldu.
Deivid, kamp sürecinde başına gelen talihsiz olaylardan, yeni hedeflerinden, günün birinde Türk Milli Takımı formasını giymek istemesine kadar her konudaki soruları cevaplandırırken, kampın ilk gününde sol ayak bilek kemiğini kırması ve koltuk değnekleri ile yaşamak durumunda kalmasını, "İlk kez böyle bir şey başıma geliyor. İlk kez değneklerle yürümek zorunda kalıyorum, bu da beni zorluyor. Ama bunların hepsinin üstesinden gelip herkesin bildiği Deivid haline geleceğimi düşünüyorum. Futbol kariyerim boyunca hiç böyle ciddi bir sakatlık yaşamamıştım. Ama olacağı varmış. Tüm geçirdiğim bu acıları da geride bırakarak yoluma devam etmek." ifadeleriyle değerlendirdi.


Deivid sakatlık anını ve sonrasında gelişen olayların kendisi için çok zor olduğunu belirterek, ''Düşünün; sezon öncesi kampına geliyorsunuz, yeni bir sezon yeni hedefler takımın hedefi olduğu gibi orada bulunan her oyuncunun da kişisel hedefleri vardır. Ben de büyük ümitlerle geldim. Sonra ilk idmanda ayağımı kırdım. Bir şanssızlıktı bu. Düştüğümde ayağımın kırıldığı anda ayağımı o şekilde görünce her şey birden gözümün önünden geçti. Ailem, çocuklarım, kariyerim… Çünkü futbolcu hayatını ayağıyla kazanır. Ayağının zarar görmesi büyük acı verir, ben de bu acıyı yaşadım. Bu benim için büyük bir dram anıydı. İlk ayağımın kırık halini görünce tibya kemiğimin kırıldığını sandım. Eğer o kırılsaydı çok daha uzun süre 6 aydan fazla bir süre hiçbir şey yapamayacaktım. Ama daha sonra yaptığımız testlerden sonra fibula kemiğimin kırıldığı ortaya çıktı. Bu da 3 ay gibi bir süre tedavilerim eşliğinde geçecek. Sonrasında da aktiviteye başlayabileceğim. Bu benim için kötünün içindeki iyiydi. Ama şu anda yapmam gereken bu zorlukların üstesinden gelmek. Çok büyük acılar yaşıyorsunuz. Futbol çünkü bizim hayatımız. Fakat gerçeklerle de yüzleşmek zorundayız. Şu anda iyileşmek zorundayım. Hedeflerime yeniden konsantre olabileyim. Her futbolcunun hedefleri vardır. Benim hedeflerim biraz geriye atılacak ama pes etmedim geriden başlıyorum bu sezon ama yine de hedeflerimi yakalayacağım." diye yorumladı.

Takım arkadaşlarının kendisine nasıl destek olduğunun sorulması üzerine ise verdiği cevapta, "Ayağımın kırıldığını gördüğüm anda kırılan kısmı elimle yerine koydum. Çok büyük acı çekiyordum. Etrafımdaki sesleri duyabiliyordum. Herkes 'Geçecek, merak etme, kafana takma' diyordu. İnsanların bana güç vermek istediklerini hissediyordum. Birden herkes sahanın içine girdi. Daha sonra ambulans geldi ve hastaneye gittik. Hastanedeki ilk müdahale sırasında insanlar bana çok destek oldular. Fatih, Samet, Michael, Eurico benimle birlikte oldular. Takım arkadaşlarım da çok büyük destek oldular. Daha sonra kampa geldiğimde herkes odama gelip bana destek olmak istedi. Bana hep güç veren şeyler söylediler. Burak, üç gündür tanımama rağmen geldi birbirimizle dil olarak anlaşamamıza rağmen benimle konuşmaya bana güç vermeye çalıştı. Açıkçası zor anlar geçiren bir insan için acısını unutturan olaylar. Bunların üstesinden gelebilirim, zor bir durum ama üstesinden geleceğime inanıyorum." şeklinde konuştu.

Deivid sakatlık sonrasında yaptığı idmanlarla ilgili olarak ise, "Aslında doktorum asansör kullanmamı öneriyor ancak fizik olarak kendimi iyi hissettiğim ve bundan sonraki zamanlarda da güçsüzleşmemek istediğim için destek alarak merdivenleri kullanıyorum. Bunu yapmam lazım çünkü odadan çıkmam gerekiyor. Kötü anılarım var. O anılardan uzaklaşmam gerekiyor. Tedavimi sürdürüyorum. Spor salonunda çalışmalarımı sürdürüyorum. Michael ile çalışıyorum. Orhan ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Benim geri dönebilmem için bunlar gerekiyor." açıklamasını yaptı.


- ANNEMİ KAYBETMEM BENİM İÇİN ÇOK BÜYÜK BİR ACI OLDU -

Fenerbahçe'nin golcü ismi, Deivid iyileşme sürecinin hemen başında annesini kaybetmesinin kendisini çok üzdüğünü ve yıprattığını da belirterek, ''Annemi kaybetmem benim için çok büyük bir acı. Bu kadar kısa sürede hiç bu kadar acıyı bir arada yaşamamıştım. Bu acıyı yaşamak özellikle yaşayanların anlayabileceği bir şey.. Ayağım kırıldığında çok üzüldüm, çok acı çektim. Üzerine bu haberi alınca çok büyük bir acı oldu. Annemi bir daha göremeyecek olmam benim içimi acıtıyor. Karşılaşmam ve üstesinden gelmem gereken büyük bir acı bu. Ayağım 3 ay sonra iyileşecek. Ben sahalara döneceğim, futbolumu oynayabileceğim ama annemi bir daha hiçbir zaman göremeyeceğim. Bu ne ilacın iyileştirebileceği ne de tedavisi olan bir şey. Yüreğimin büyük bir kısmı delindi ve tekrardan bunu onarabilecek bir ilaç ya da tedavi yok. Annemin gitmesinden sonra bana kalan onun bana öğrettikleri, bana mesaj olarak bıraktıkları... Çünkü ben 2 aylıkken babamı kaybettim. Annem benim için hem anne hem de babaydı. Bu yaşa kadar da özellikle benim futbolcu olmam konusunda çok büyük desteği var. Benim zorluklara karşı hep güçlü olmamı söyledi. Bunun için bana bir sürü yöntem öğretti. Benim burada olmamın en büyük nedenlerinden biri annemdi ama artık o yok. Bir anneyi kaybetmeyi ancak yaşayanlar bilirler. Bu çok büyük bir acı. Yüzleşmek zorunda olduğum şeylerden bir tanesi annesiz bir şekilde hayatıma devam etmem gerektiği. Fakat gene gerçeklerle ve zorluklarla yüzleşmek zorundayız. Acı çekiyorum ama bunları da aşacağız. Bir ailem ve çocuklarım var. Bakmakla yükümlü olduğum kişiler var. Annemin acısı hep içimde olacak ve gittiğim her yere götüreceğim. Bu dönemde özellikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. İlk haberi aldığından itibaren beni aradı, desteğini gösterdi. Hiçbir zaman kendimi yalnız hissetmedim. Bana bir mektup yolladı. Benim bu kulübün evladı olduğumu ve hiçbir şekilde desteğimizi esirgemeyeceğini söyledi.

Onun haricinde Galatasaray ve Beşiktaş takımlarındaki futbolcular ve camiadan kişiler de aradı. Onlara da teşekkür etmek istiyorum, desteklerini sundular. Fenerbahçe taraftarı her zamanki gibi desteklediklerini ve vefalı olduklarını bir kez daha gösterdiler. Daha doğrusu Türk halkına teşekkür etmek istiyorum. Acımı paylaştıklarını bana gösterdiler. Ne kadar vefakar olduklarını bir kez daha gördüm. Bu da beni duygulandırdı. Yalnız kaldığım zaman beni duygulandıran olaylardan oldu bu vefakarlık. Bu kadar kısa dönemde çok fazla zorlukla karşılaştım ama bunları en kısa sürede aşacağım" diye konuştu.

Türk halkının vefasına büyük minnet duyduğunu da söyleyen Deivid, "Bu bana güç veren noktalardan biri. İnsanların benim acımı paylaştığını bilmek bana bu güç zamanları aşmak için kuvvet veriyor. Ailemin eşimin bana olan desteğini de unutamam. Beni seven kişilerle birlikte bu zor zamanları atlatacağım" dedi.

"Türk olmayı düşünür müsün?" sorusuna ise Brezilyalı oyuncu şu yanıtı verdi; "Ben burada olmaktan inanılmaz bir şekilde mutluyum. Bana böyle bir teklif gelirse neden olmasın. Seve seve Türk olabilirim. Biraz daha ileriye gitmek gerekirse eğer Türk Milli Takımı uygun görürse beni oynatmak isterse bu benim için büyük bir onur ve mutluluk olur. Seve seve bana uygun görülürse ben de Türk Milli Takımı'nda forma giymek isterim. Marco Aurelio'nun şu andaki adıyla Mehmet Aurelio'nun elde ettiği başarıları elde etmek isterim. Eğer böyle bir şansım olursa, Türk Milli Takım teknik direktörü, takım adına yararlı olup oynayabileceğimi düşünürse seve seve Türkiye formasını giyerim. Bu benim için büyük bir gurur ve mutluluk. Ben kendimi buralı hissediyorum. Biliyorum çok fazla bürokratik işlemi var ancak ben yine de istenirse olabileceğini düşünüyorum. Türk olmaktan Türk Milli Takım forması giymekten gurur duyarım."

Avrupa Şampiyonası'nda Türk Milli Takımı'nın tüm maçlarını izlediğini söyleyen Deivid, "Elbette ki Türk Milli Takımı'nın maçlarını izledim. Hatta ülkemdeki maçı gösteren televizyonda Türkiye - Hırvatistan maçına da yorumcu olarak katıldım. Hırvatistan maçı izlediğim en duygusal en önemli maçlardan bir tanesiydi. Tüm maçları takip ettim. Her zaman atağı düşünen hiçbir şekilde hedeflerinden uzaklaşmayıp saniyeler kala bile hedefe ulaşmak için uğraşan bir yapıya sahipti. Bu isteğinin de sonucunu aldı. Çok iyi bir performans sergiledi." diye konuştu.

Yeni sezondan beklentilerini ise Deivid şöyle anlattı: "Kişisel hedefim sakatlığımı iyileştirip tekrar idmanlara başlayıp, takım arkadaşlarımla birlikte sahada ter dökebilmek. Takım olarak hedeflerimizde katıldığımız tüm turnuvalardan başarıyla ayrılmak. Türkiye Ligi bizim için vazgeçilmez bir hedef. Bunu kazanmak zorundayız. Geçen yıl kaybettiğimiz şampiyonluğu bu yıl kazanmak istiyorum. Türkiye Kupası ise uzun yıllardır alamıyoruz ama katıldığımız her kupada şampiyonluğu hedefliyoruz ve bu kupayı da almak kısmet olacak umarım. Onun dışında Şampiyonlar Ligi bizim için çok önemli. Bu noktada neler yapabileceğimizin sinyallerini verdik. Kendimize biraz daha güvenirsek biraz daha çalışırsak o noktalara geldiğimizde doğru hamleleri yapabilirsek başarılı oluruz. Daha ileriye de gidebilirdik. Kendimize daha çok güvenmemiz gerekiyor. Tüm kulvarlarda başarılı olmayı hedefliyoruz."

Kaynak:

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


MaYK
Graphic Designer

grup tuttuğum takım
Albay Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 6061 ileti
Yer: Samsun
İş:
Kayıt: 24-02-2007 08:21

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#311197 23-07-2008 05:56 GMT-1 saat    
br />
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Benzemiyor mu ?

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Ulaşmak isteyen arkadaşlar mesaj atabilirler...

KrofesyoneL

grup tuttuğum takım
Onbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 128 ileti
Yer: Tekirdağ
İş: Öğrenci
Kayıt: 13-04-2008 15:14

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#311245 23-07-2008 10:17 GMT-1 saat    
Kaynak Eklenmiştir.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <