Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Kocaeli 200 kamera ile izlenecek

> 1 <

TwisT
MARL BORO

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 203 ileti
Yer: İslambol
İş: Öğrencİ
Kayıt: 20-08-2009 21:09

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #340781 22-08-2009 18:52 GMT-1 saat    


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)

Kocaeli'nde suç oranlarını azaltmak ve kentin güvenliğini sağlamak için Kent Bilgi ve Güvenlik Sistemi (MOBESE) kuruluyor. İl geneline 200 kamera konulacak. Bunların içinde hareketli ve araç plakalarını okuyan kameralar da yer alacak.

Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bünyesinde hazırlanan, Kocaeli Valiliği ve İl Özel İdaresi desteği ile sürdürülen kameralı takip sistemi MOBESE, hayata geçiriliyor. Konulduğu pek çok ilde suç oranlarında ciddi düşüşler sağlayan, suçluların tespiti ile yakalanmasında büyük rol oynayan MOBESE'nin, pilot olarak seçilen Gebze'de de kurulması ve oldukça başarılı sonuçların alınmasının ardından İzmit, Derince ve Körfez ilçelerinde uygulamanın yaygınlaştırılmasına karar verildi.

Kameralar, halkın yoğun olduğu bölgeler ile karayollarına konulacak ve bu bölgeler 24 saat izlenecek. Aralarında hareketli kameraların da bulunacağı sistemde, plaka okuyabilen kameralar trafik kurallarını ihlal edenleri de tespit edecek. Toplumsal olayların yoğun olarak görüldüğü Kocaeli'nde bu olayların en kısa sürede haber alınmasında, olayın büyüklüğünün belirlenmesinde ve gelişmelerin canlı olarak izlenmesinde olayın büyüklüğüne göre kuvvet kaydırılmasında ve yönlendirilmesinde önemli yararlar sağlayacak.

Sistem ayrıca, kanunlara aykırı olarak yapılacak olan toplantı ve gösterilerde, kimlik ve suç tespiti yapılabilecek. Asayiş hizmetlerine yönelik olarak da fayda sağlayacak bu sistemde, özellikle asayişe müessir suçlara meyilli olanlar üzerinde caydırıcı etki sağlayacak, kameralar sayesinde suç işlenmeden önce önlem alınabilecek. Kocaeli için önem taşıyan projenin ihalesi Eylül ya da Ekim ayında yapılacak. İzleme merkezi de Körfez Mahallesi 42 Evler mevkiinde bulunan Kocaeli Üniversitesi'nin bir süre önce boşalttığı Beden Eğitimi ve Meslek Yüksek Okulu binasında hizmet verecek.


Kaynak : sabah.com.tr

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)


bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)
> 1 <