Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

30 ağustos coşkusu

> 1 <

Assasin

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2082 ileti
Yer: Manhattan
İş: Öğrenci
Kayıt: 25-03-2006 08:01

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #342675 31-08-2009 00:30 GMT-1 saat    
Aracınıza özel aksesuarlar için tıklayın!

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla ilk tören, Anıtkabir'de düzenlendi.

Tören, Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit Haberleri'>Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atila Işık, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Genelkurmay İkinci Başkan Yardımcısı Orgeneral Bilgin Balanlı, Kara Kuvvetleri Eğitim ve Doktrin Komutanı Orgeneral Erdal Ceylanoğlu ve askeri erkanın Aslanlı Yol'dan yürüyüşüyle başladı.

Orgeneral Başbuğ, Atatürk'ün mozolesine üzerinde ''Türk Silahlı Kuvvetleri'' yazılı kırmızı ve beyaz karanfillerden oluşan çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı okundu.

Orgeneral Başbuğ ve törene katılanlar, Anıtkabir merdivenlerinde hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Misak-ı Milli kulesine geçen Orgeneral Başbuğ, Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

''Ulusumuzun büyük önderi, ordularımızın ebedi Başkomutanı, eşsiz devlet adamı Yüce Atatürk,

Üstün liderliğinizde Türk milleti ve ordusuyla gerçekleştirdiğiniz Büyük Taarruz ve 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 87. yıl dönümü nedeniyle huzurlarınızdayız.

Büyük Taarruz, Türkiye Cumhuriyeti'nin temelinin atıldığı, tarihe yön veren emsalsiz bir muharebedir. Bugün bağımsız bir devlet çatısı altında yaşayan herkes bu zafere ve O'nu kazanana çok şey borçludur. Kurduğun Türkiye Cumhuriyeti'nin temel nitelikleri, ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğü ve Türk milletinin büyük Atatürk sevgisi sonsuza kadar yaşayacaktır.

Gücünü milletinden, ışığını sizden, cesaretini tarihten, kuvvetini damarlarındaki asil kandan alan Türk ordusu her zaman nöbette ve görevinin başındadır. Rahat uyu, ruhun şad olsun.''

Orgeneral Başbuğ daha sonra deftere yazdığı metni yüksek sesle okudu.

BAŞBUĞ İLE KUVVET KOMUTANLARI TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ ile kuvvet komutanları, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Günü dolayısıyla tebrikleri kabul etti.

Genelkurmay Başkanlığı Karargahı Şeref Salonunda düzenlenen tebrik töreninde, Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanları, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Genelkurmay Başkanlığı tarafından hazırlanan, ''Güçlü Ordu, Güçlü Türkiye'' sloganının yer aldığı afişin önünde kutlamaları kabul ettiler.

Orgeneral Başbuğ ile Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Uğur Yiğit Haberleri'>Eşref Uğur Yiğit, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Aksay konuklarla tokalaştı.

Orgeneral Başbuğ ve kuvvet komutanlarını; TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Bakanlar Kurulu üyeleri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan, DSP Genel Başkanı Masum Türker, milletvekilleri, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Mustafa İsen, Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt, HSYK Başkanvekili Kadir Özbek, Ankara Valisi Kemal Önal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, orgeneraller, oramiraller, bürokratlar ve yabancı askeri ataşeler tebrik ettiler.
Törenin başlamasından önce Başbakan Erdoğan ile CHP Genel Başkanı Baykal'ın bekleme salonunda bir süre sohbet ettikleri görüldü.

30 AĞUSTOS'U ZİRVEDE KUTLADILAR

Bozdağ beldesinde biraraya gelen doğa sporcuları, 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü'nü 2519 metre yükseklikteki zirvede kutladı.

Doğa ve doğa sporu tutkunları, Dokuz Eylül Dağcılık ve Doğa Sporları Derneği (DEDAK) ile Gezenbilir Doğa Sporları Derneği organizasyonunda Ödemiş'in Bozdağ beldesinde bir arayageldi. İzmir'in yanı sıra Denizli, Aydın, Ankara ve İstanbul'dan faaliyete katılan yaklaşık 45 doğa sporcuları, Mermeroluk mevkisinde kamp kurdu.

Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği yetkililerinden Murat Öz, AA muhabirine verdiği bilgide, hafta sonunu doğayla iç içe geçirmek amacıyla gerçekleştirdikleri faaliyet kapsamında, ilk gün Gölcük Yaylası'na doğa yürüyüşü düzenlediklerini bildirdi. Öz, Zafer Bayramı'nı İzmir'in en yüksek noktası olan Bozdağ zirvesinde kutlamayı planladıklarını belirtti.

Doğa sporcuları, DEDAK üyesi Mümtaz Saygı'nın rehberliğinde 2157 rakımlı Bozdağ zirvesine bu sabah Zafer Tırmanışı gerçekleştirdi.

BEŞİKTAŞ'TAKİ ATATÜRK CUMHURİYET DEMOKRASİ ANITI'NDA TÖREN DÜZENLENDİ

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Beşiktaş'taki Atatürk Cumhuriyet Demokrasi Anıtı'nda tören düzenlendi.

Tören, Beşiktaş Kaymakamı Sadettin Yücel, Deniz Müzesi Komutanı Deniz Kurmay Kıdemli Albay Ali Rıza Işipek, Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal, üniversiteler, siyasi partiler ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin, Atatürk Cumhuriyet Demokrasi Anıtı'na çelenk koymasıyla başladı.

Beşiktaş'taki tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sona erdi.

1. Ordu KOMUTANI ORGENERAL HASAN IĞSIZ, TEBRİKLERİ KABUL ETTİ

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü, İstanbul'da çeşitli törenlerle kutlanıyor.
Taksim Cumhuriyet Anıtı'ndaki törene katılanlar, daha sonra Harbiye Orduevi'ne geçti.

Buradaki programda, 1. Ordu Komutanı Hasan Iğsız, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Nusret Taşdeler, Kuzey Deniz Saha Komutanı Koramiral Mehmet Otuzbiroğlu tebrikleri kabul etti.

İstanbul Valisi Muammer Güler, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve öteki ilgililerin katıldığı tören, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

İSTANBUL'DAKİ KUTLAMALAR, TAKSİM CUMHURİYET ANITI'NDAKİ TÖRENLE BAŞLADI

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü dolayısıyla Taksim Cumhuriyet Anıtı'nda tören düzenlendi.

Tören, İstanbul Valisi Muammer Güler, 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hasan Iğsız, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, üniversiteler, siyasi partiler, yargı organları ve çeşitli sivil toplum örgütlerinin Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk koymalarıyla başladı.

1. Ordu Komutanı Orgeneral Iğsız, Anıt Şeref Defteri'ne şunları yazdı:

''Bugün yüce milletimizin ve onun ayrılmaz parçası olan Türk Silahlı Kuvvetlerimizin bir bütün olarak gerçekleştirdiği zaferin 87. yıl dönümü münasebetiyle minnet ve şükran duygularımızla huzurunuzdayız.
Türk Silahlı Kuvvetleri, geçmişte en zor şartlar altında yurdunu ve ulusun düşman istilasından kurtardığı gibi bugün de aynı azim ve kararlılıkla çağın gereklerine uygun donanımıyla Türkiye Cumhuriyeti'ni her türlü tehlikeye karşı korumak ve kollamak amacıyla görevinin başındadır. Türkiye Cumhuriyeti ve Türk ulusunun hizmetinde, Atatürkçü düşünce sistemini benimseyerek görev yapan Türk Silahlı Kuvvetleri olarak huzurunda saygıyla eğiliyor, şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi saygı ve hürmet anıyoruz''

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştucrazy-charisma07
By The Hayat...

grup tuttuğum takım
Çavuş Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1261 ileti
Yer: Sence ?
İş: Avea-iş
Kayıt: 22-03-2008 15:05

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#342678 31-08-2009 01:32 GMT-1 saat    
Tüm Yeniklasör 'ün Zafer bayramı kutlu olsun .. Daha nice zaferlere ..

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken
alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle,
gerçek faziletle süslenip donanmaktır.
Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak,
aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak
şekilde ışıkla, bilgi ve kültürle donanacaklarından asla şüphe etmeyen
ve buna kesinlikle emin olanlardanım.


‘Ey kahraman Türk kadını!
Sen yerde sürünmeye değil, omuzlar üzerinde göklere yükselmeye layıksın’


Mustafa Kemal Atatürk

Hengmen
// PCkopat <--

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1713 ileti
Yer: İst / Sarıyer
İş: Öğrenci
Kayıt: 14-02-2008 13:47

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#342682 31-08-2009 02:21 GMT-1 saat    
Ulusumuzun birlik ve beraberlik ruhunu tüm dünyaya gösterdiği, milli mücadele sürecinin en büyük adımının bu 87. Yılın da Tüm YK'nın Zafer Bayramını kutlarım.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (Türkçe'mizi Turkcheleştirmeyelim Grubu) •-)•––––bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) (ultrAslanlar Grubu) (¯`·._)
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Ben Yaptım Grubu
> 1 <