Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

‘Amerika, dünya barışını İran’dan çok tehdit ediyor’

> 1 <

alemci

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1836 ileti
Yer: Ankara
İş: Muhasebe
Kayıt: 11-05-2006 04:54

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #61666 18-06-2006 09:24 GMT-1 saat    
Avrupa ve İslam ülkelerinin kamuoyu, ABD’nin, dünya barışını İran’dan daha çok tehdit ettiğini düşünüyor.
bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)Merkezi Washington’da bulunan PEW araştırma merkezi, ‘Küresel Eğilimler Projesi’ çerçevesinde 15 ülkede yaptığı anketin sonuçlarını açıkladı. Araştırmaya göre Irak’ta işlerin bir türlü düzeltilememesi sebebiyle Amerika imajının, en yakın müttefiki ülkelerde bile kan kaybettiği ortaya çıktı. ABD ile ilgili olumsuz görüşlerin arttığı ülkelerin başında İspanya, Hindistan ve Türkiye geliyor. Sonuçlara göre Türk kamuoyunun sadece yüzde 12’si ABD’ye sempati besliyor. Türkiye’de geçen yıl bu oran yüzde 23 olarak açıklanmıştı. ‘Dünya barışını ne tehdit ediyor?’ sorusuna Amerikalıların bile yüzde 31’i “Irak’taki ABD” cevabını veriyor. ABD’nin Irak’taki en büyük müttefiki olan İngiltere’de de halk yüzde 41 ile barışa en büyük tehdidin ABD olduğunu belirtirken en yüksek oran, yüzde 60 gibi bir rakamla Türkiye’de çıktı.

PEW’in, nisan ve mayıs aylarında her ülkeden 900 ila 2 bin kişinin katılımıyla ABD, Çin, Rusya, Mısır, Fransa, Almanya, İngiltere, Hindistan, Endonezya, Japonya, Nijerya, Pakistan, Ürdün, İspanya ve Türkiye’de gerçekleştirdiği ankete göre ikinci tehdit ise İran. Ortadoğu sorunu da 3. sırada. Uzmanlar, anketin ABD’nin küresel imajının gerilediğini açıkça gösterdiğini belirtiyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


Kan kaybedîyør hayatım.Can çekîşîyør hayaLLerîm..Gîdîyørum..yanLış hayat Døğru yaşanmaz asLında..öğreniyorumSEFA NERDESİN
> 1 <