Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

Intel'den 300 dolara notebook

> 1 <

rhythm

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2881 ileti
Yer: Anatolian Know High School / Turkey İstanbul - Bahçelievler
İş: rhythm
Kayıt: 04-05-2006 15:32

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #64701 21-06-2006 19:18 GMT-1 saat    
Intel'den 300 dolara notebook
Intel Corporation CEO'su Paul S. Otellini, Intel World Ahead' Programı'nın Türkiye ayağını hayata geçirmek üzere geldiği İstanbul'da, Türkiye'de teknolojiyi, İnternet'e bağlanmayı ve bilgisayar eğitimi almayı herkes için erişilebilir kılmakta kararlı olduklarını, bunun için de çok önemli projelere imza atacaklarını duyurdu. Bu kararlılığın bir göstergesi olarak Intel, birkaç yerli teknoloji şirketiyle, bilgisayarla ilk kez tanışacak olan insanların kullanımlarına yönelik tam fonksiyonlu yeni bir tip bilgisayar geliştirecek, bilgisayar eğitimi ve öğretimi projelerinin de kapsamını genişletecek.
"Intel World Ahead' Programı'nın Türkiye ayağının tanıtımı amacıyla Swissotel'de düzenlenen toplantıda konuşan Paul S. Otellini, "Bilgisayar ve İnternet kullanımını eğitim olanaklarıyla birleştirme anlamında bugüne kadar imkanı olmayanlara fırsat eşitliği yaratabilirsek, Türk halkının yaşam kalitesini topyekün artırabiliriz" dedi.

İnsanların teknolojinin faydalarından yararlanmalarını sağlamanın Intel'in en önemli başarı faktörünü oluşturduğunu kaydeden Otellini, "Bu, bir anlamda da bizim topluma karşı olan sorumluluğumuz" ifadesini kullandı. Paul S. Otellini, iş ve kamu dünyasının liderlerine hitaben yaptığı konuşmada, yerel üreticiler tarafından 3 ay içinde Türkiye pazarına sunulacak olan, Intel tabanlı, tam fonksiyonel, küçük kasalı bir masaüstü bilgisayar modeli prototipinin de ilk demosunu yaptı. Teknolojiye uzak olan insanları bilgisayarla tanıştırmayı hedefleyen düşük maliyetli, yüksek kaliteli masaüstü bilgisayar, 300 doların altında bir fiyatla pazara sunulacak.

En yeni teknolojiye ulaşmayı kolaylaştırmak için teknolojinin yerel olarak üretiminin önemine de değinen Intel CEO'su, bu bağlamda Intel'le birlikte geliştirilen ve tümüyle Vestel tarafından Türkiye'de üretilen Intel Core 2 Duo işlemci tabanlı Vestel dizüstü bilgisayarın da tanıtımını yaptı. Intel, yaz aylarında pazara sunularak iş ve tüketici dünyasının artan ihtiyaçlarına cevap verecek olan ilk yerli dizüstü bilgisayarın tasarımında Vestel'e bilgi birikimi transferi ile destek oldu.

8 BİN BİLGİSAYAR BAĞIŞLAYACAK OLAN INTEL, 500 BİN ÖĞRETMENİ EĞİTMEYİ HEDEFLİYOR
Paul S. Otellini, eğitimde teknolojiyi verimli bir şekilde kullanmak için gerekli olan uygun teknoloji, öğretmen eğitimi, uygun içerik ve bağlantı sağlamaya odaklanan T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın sürdürülebilir bir yaklaşım benimsediğini söyledi. Otellini, Intel ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın birçok alanda iş birliğini artırarak Türk gençliğinin iş birliği, problem çözme, kritik düşünme, iletişim kurma ve teknoloji okur yazarlığı gibi 21. yüzyıl yeteneklerini geliştirmeyi hedeflediğini belirtti. Intel ve T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'nın iş birliği yaptığı alanlar şunlar:

"Intel, T.C. Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle bilgisayarı olmayan okullara 8 bin bilgisayar bağışlayacak. Intel, 'Gelecek için Eğitim' programı kapsamında 2011 yılına kadar 500 bin öğretmene bilgisayar eğitimi verecek. Intel 2003 yılından bu yana Türkiye'de toplam 60 bin öğretmene öğrenci eğitimini geliştirmek amacıyla teknolojiyi kullanma eğitimi verdi. Intel, bir yıldır Türkiye'de uygulanmakta olan Intel Öğrenci programını önümüzdeki 5 yıl içinde on kat büyütmeyi planlıyor. Tüm ülkede okul sonrası kullanım için 350 bilgisayar merkezi kurmayı ve 180 bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyor. Intel, öğrencilerin tüm müfredatının 1/4'ünü kapsayan matematik ve fen derslerinden yararlanabildikleri, tamamen Türkçe anlatımlı interaktif eğitim kaynağı meb.skoool.gov.tr web sitesini Türk eğitim sistemine adapte etmeye devam edecek."

Paul S. Otellini, "Gelecek için eğitim programını 10 kat büyüterek, Türkiye'nin dört bir yanındaki öğretmene ve 2011 yılına kadar 10 milyon öğrenciye ulaşacağız. Bilgisayarlar sihirli değil, ancak öğretmenler sihirlidir. Sadece öğretmenlerin becerisini artıracak eğitim ve araçlarını kullanarak, öğrenme ve yetenek gelişimini gerçek anlamda etkileyebiliriz" dedi.
T.C. Milli Eğitim Bakanı Doç. Dr. Hüseyin Çelik ise, "Tüm sınıfları bilgisayarla donatabilirsiniz ancak bunları verimli bir şekilde kullanmayı öğretmenlere öğretmezseniz, yaptığınız yatırım amacını yitirir. Bu anlamda modern eğitime katkılarından dolayı Intel'e teşekkür ederiz" şeklinde konuştu.

INTEL WORLD AHEAD PROGRAMI'NIN UYGULANDIĞI ÖNEMLİ ÜLKELERDEN BİRİ HALİNE GELİYOR
Paul Otellini tarafından duyurulan programlarla birlikte, Türkiye, Intel World Ahead Programı'nın uygulandığı önemli ülkelerden biri haline geliyor. Intel World Ahead programı, gelişmekte olan ülkelerdeki insanların, teknolojiye erişmelerini, İnternet'e bağlanmalarını ve teknoloji eğitimlerini hızlandırmayı amaçlıyor. Intel, önümüzdeki beş yıl içinde program dahilinde, Türkiye'nin de aralarında bulunduğu gelişmekte olan ülkelerde, insanların teknolojiye erişmeleri için 1 milyar dolardan fazla yatırım yapacak. World Ahead Programı, Intel'in insanların yaşam kalitesini iyileştirmek için sürdürdüğü üç farklı alandaki çalışmaları çatısı altında topluyor:

"Erişim: Bölgesel ihtiyaçlara yönelik olarak üretilen, uygun fiyatlı, tam teşekküllü bilgisayarlar geliştirmek. Satın alınabilirlik, erişim ve içerik yoluyla bilgisayar sahibi olunması ve kullanılması için fırsatlar yaratmak. Eğitim: 'Intel Gelecek için Eğitim' gibi programlarla tüm dünyadaki öğrencileri ve öğretmenleri eğitim programları ve kaynaklar yoluyla global ekonomide başarılı olacak şekilde hazırlamak. Dünya genelinde 100 bin bilgisayar bağışlamak. Bağlantı: Gerekli ekosistemi yaratarak, WiMAX denemelerini ve kullanımını desteklemek ve kablosuz genişbant İnternet erişimini genişletmek."

alıntıdır...

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


\ 2 Ayrı Dünya

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) ile

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Dinlenecek şarkılar 2011 Aynı Yaşam //
> 1 <