Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Kullandığınız Sosyal Medyayı Seçin
Yeni Klasör 8 yıldır sizin için en güvenli hizmeti veriyor...

Teknoloji dünyasındaki son gelişmeler ve sürpriz hediyelerimiz için bizi takip edin.

arkadaşlar gerçekten çok şaşıracaksınızz

> 1 <

gsli_genc

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1220 ileti
Yer: _!sTaNBuLL_
İş: MaLeSeFF OReNcc!!
Kayıt: 02-07-2006 19:46

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
kırık link bildirimi Kırık Link Bildir! #79337 05-07-2006 10:53 GMT-1 saat    
--------------------------------------------------------------------------------


Hindistan'lı çılgın mühendis Klozet, patlıcan, top, fotoğraf makinesi, fincan, ayakkabı, yatak ve kasket görünüşünde araçlar yaptı...

Hindistan’ın Haydarabad kentinde ‘çılgın mühendis’ olarak bilinen Kanyaboyina Sudhakar, dünyada bir ilke imza atarak kişisel el yapımı araba müzesini açtı.

Mühendis Sudhakar’ın el yapımı arabalarını diğer arabalardan ayıran önemli bir özelliği ise araçların çılgın tasarımlara sahip olması. Klozet, futbol topu ve hatta fotoğraf makinesi görümündeki araçlar trafiğe çıkınca meraklı şoförler trafiği kilitliyor.

Dünyadaki gelişmelere göre tasarımlarına yön veren çılgın Mühendis Sudhakar, bu yıl 2006 Dünya Kupası’ndan esinlenerek futbol topu görünüşlü bir araç tasarladı. Sudhakar bu aracın ismini de ‘Dünya Kupası 2006’ koymuş.

Sudhakar’ın şahsi müzesinde yer alan bütün araçlar hırdavat, atık demir parçaları ve tenekeler kullanılarak elle yapılmış. Müzeyi dolaşan ziyaretçiler ilginç tasarımlı araçları görünce şaşkınlık geçiriyor. Klozet, patlıcan, fotoğraf makinesi, fincan, ayakkabı, yatak, kasket görünüşündeki araçlar insanın idrakini zorluyor.

Haydarabat’ta doğup büyüyen Mühendis Kanyaboyina Sudhakar (45) dünyanın tek el-yapımı araba müzesine sahip. Aile mesleği olan matbaacılıktan hayatını geçindiren Sudhakar, hobi olarak genç yaşlarda başladığı araç tasarımının bu kadar gelişeceğini kendi bile tahmin etmemiş. Sudhakar bugüne kadar 150 farklı araba yapmış.

Hayallerini ilk 14 yaşındayken tasarladığı bir bisikletle gerçeğe dönüştüren Sudhakar, bir yıl sonrada ilk mobiletini yapmış. Son 25 yıldır bu işle hobi olarak uğraştığını söyleyen Sudhakar, ilk arabasını ise lise 2. sınıftayken tasarlamış.

Sudhakar, “Araba Müzesi’nin 150 araba, 12 motosiklet ve 28 adet bisikletten oluştuğunu belirtiyor. Müzede bulunan bazı araçlar ayrıca dünyaca rekorlar yapmış. Hindistan’ın en küçük bisikleti burada ve 33 santim. yüksekliğinde.

Müzede bulunan dünyanın en yüksek üçtekerli bisiklet ile dünyanın en küçük iki katlı otobüsü Guiness Rekorlar kitabına girmiş. Yüksekliği 12 metre olan bisiklet tam 3 ton ağırlığında ve tek kişi tarafından hareket ettirilebiliyor. Sudhakar’ın tasarladığı en son “çılgın araba” ise futbol topu görünümünde. Brezilya hayranı olan Hintli çılgın Mühendis, bu arabayı 2006 Dünya Kupası’na özel olarak yaptığını söylüyor.

FUTBOL TOPUNDAN ARABA

Almanya’da devam eden 2006 Dünya Kupası’na özel olarak tasarlanan tek kişilik araba tam 32 parça demirden yapılmış. Futbol topu şeklinde olan arabanın 6 tekeri var ve saatte 70 km hız yapabiliyor. Vites ve frene sahip arabanın ön ve arka farları da var. Arabanın bir diğer özelliği ise, futbol topu gibi, bir nokta etrafında dönebiliyor olması. Sudhkar bu arabayı 10 ay içinde tamamladığını söylüyor.

DÜNYANIN EN KÜÇÜK İKİ KATLI OTOBÜSÜ

Dünyanın en küçük iki katlı otobüsü unvanına sahip olan bu araç Ashok Leyland’ın 1939 modeli. Yapımı 2 buçuk yıl almış. Otobüsün içi 1930’lı yılların İngiliz oturma odalarını andırıyor. İçinde 11 adet oturak, birer adet piyano, gramofon ve şömine bulunuyor. Otobüs saatte 80 km hız yapabiliyor. Sudhkar’ın en büyük sorunu ise bu araçlarla yola çıktığı zaman meraklı şoförlerin trafiği kitlemsi. Hatta bazen araçlara bakmak isteyen şoförlerin kazalara yol açtığını belirtiyor.

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


ScReAm_

grup tuttuğum takım
Binbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 2680 ileti
Yer: bursa
İş: UNI. ÖGRENCISI
Kayıt: 17-05-2006 13:34

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#79345 05-07-2006 10:56 GMT-1 saat    
saol

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


gsli_genc

grup tuttuğum takım
Yüzbaşı Grup
Hat durumu Cinsiyet Özel mesaj 1220 ileti
Yer: _!sTaNBuLL_
İş: MaLeSeFF OReNcc!!
Kayıt: 02-07-2006 19:46

işletim sistemim [+][+3][+5] [-]
#79348 05-07-2006 10:58 GMT-1 saat    
bişey değil ScReAM_ asıl sen saol :):):):):)

Bunu ilk beğenen siz olun

Hata Oluştu


> 1 <