Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Soluto

Soluto

1.3.1106.0

5.0 / 5 - 2 oy

Boot & Disk Yönetimi

>

Bilgisayar Açılış Hızlandırıcı


Program İndir > Sistem Araçları > Boot & Disk Yönetimi

Bilgisayarın başlamasını hızlandırmak için geliştirilmiş ve oldukça işe yarayan bir program.

Bilgisayar açılışını hızlandırma programı, açılış esnasında ve sonrasında sistemi analiz ederek hangi işlem ve programların sistemi yavaşlattığını takip ediyor.

Soluto kullanması oldukça basit bir programdır. Bilgisayar boot zamanını tam olarak kontrol eder ve açılışta çalıştırılan uygulamaların sayısını ve süresini tutar. Ayrıca boot zamanları ile ilgili bir diyagram sunar ve bu diyagramda her biri başka bir programın açılış zamanını göstermek üzere komple çözümler üretir.

Bilgisayar açılış hızlandırıcı aynı anda arka plan uygulamalarını ve servislerini bulur. Bunlar arasında sistemin açılma süresini aşırı arttıran programları temizler.

Bulduğu programlar arasında üç kategoride açılış hızlandırma çözümleri üretir. Bunlar silinebilir, kısmi silinebilir ve silinmeli olarak ayrılır. Ayrıca bilgisayara hata verdiren ve yeniden başlamasına neden olan programların da listesini tutar. Bu sayede hangi internet tarayıcısı sisteminizde daha hızlı çalışır, hangi arama motoru daha hızlıdır ve hatta internet servis sağlayıcınız hakkında dahi detaylı bilgiler tutar.

Ayrıca Soluto'nun ek ayarlarından güvenlik seçenekleri de etkinleştirilebilir. Bunlar arasında güvenlik duvarı ve anti-virüs yazılımları da mevcut.

Sistem özellikleri de varsayılan olarak programda mevcuttur. Sistem işlemcisi, anakart bilgileri, bellek miktarı, sabit disk bilgileri kullanıcıya detaylı bilgiler verir.

Soluto ayrıca donanım problemleriyle ilgili çözümler ve istatistikler de tutar. Tüm bu özelliklere rağmen ücretsizdir.

Yeni Klasör Tavsiyesi: Soluto'yu zaten hızlı olan bilgisayarlara kurmamanızı öneririz. Program açılış için istatistik oluşturacağı için sadece gerçekten çalışması zamanla yavaşlamış bilgisayarlara kurulduğu zaman gerçek başarılı sonuçlar alınabilir.
Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış