Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Firefox

Firefox

36.0.1

4.4 / 5 - 88 oy

Tarayıcı & Araç Çubuğu

>

Mozilla


Program İndir > İnternet & İletişim > Tarayıcı & Araç Çubuğu

Firefox'un bu son sürümü hız konusunda bazı iyileştirmeler içeriyor.

Firefox özellikle web sitelerinin sizi takip etmemesini sağlayabilecek geliştirmelerle yeni sürümünü yayınladı. Artık internette gezinirken arka planda web sitelerine takip edilmek istemediğiniz mesajını da verebiliyor.

Firefox'un yeni versiyonları hepimizin farkına vardığı üzere sistemi daha da yormaya başlamıştı. Artık eklentileri ile başı derde giren Firefox bu konuda yeni adımlar da atıyor. Firefox'u yavaşlatan eklentiler tarayıcı tarafından otomatik olarak devre dışı bırakılıyor.

Bu sürümde eskiye nazaran gözle görülür bir değişiklik yok, biraz daha hızlı çalışıyor ve bu tek başına yüklemek için yeterli bir özellik olarak görülebilir.

Son sürümlerde Firefox'a eklenen özellikler:

WebM, HTML5 ve CSS3 desteği;
Direct2D ve Direct3D desteği;
Hızlı çalışan JavaScript motoru JägerMonkey.

Firefox Genel Özellikleri ve Açıklamaları:

İnternetteki Tecrübenizi Yükseltin: Evet firefox'un güvenlik konusundaki büyük hasaslığını ve bu konuya tanıdığı büyük önemi gördünüz yukarda, Virüsler can sıkıcı unsurlardır ve bu virüsler internet ortamından da sisteminize bulaşmaktadır günümüzde. İşte internet tarayıcınız güçlü olursa bu virüsler ve diğer zararlı yazılımlar sisteminizi ve sizi rahatsız etmez, işte Firefox bu zararları engelleyerek sisteme bulaşmasını engellemektedir. Firefox; virüsleri, casus yazılımları ve istenmeyen pencereleri bularak onları engelleyen bir özelliğe sahiptir. Ve her internet kullanıcısının beklentisi olan ve her internet tarayıcısından beklentisi olan, özelliklede kullanıcının tarayıcı seçerken aradığı özellik ve tarayıcıların birbirleri ile yarıştığı konu olan hıza gelelim. Hiç bu kadar hızlı bir internet tarayıcısı ile karşılaşmadınız. İnanılmaz hızlı bir tarayıcı Firefox sayesinde sayfalar hiç olmadığı kadar hızlı açılır. İnternetten beklediğiniz her şey Firefox ile daha zevkli bir hal alacaktır.

Kolay kullanım ve Zevkli İnternet Keyfi:
Evet bu (Kolay kullanım ve Zevkli İnternet Keyfi) Firefox'un kullanıcısına tanıdığı en büyük özelliklerden birisidir, kolay kullanım ve internettin zevkini en iyi şekilde çıkartmak. Her kullanıcı, daha doğrusu her internet kullanıcısı bunu bekler tarayıcısından, özelliklede hız konusu bir internet kullanıcısı için çok önemlidir. Firefox bu bütün özellikleri ve daha fazlasını kullanıcısına en iyi şekilde sunmaktadır, her kullanıcı kolaylıkla Firefox kullansın diye elinden gelen her şeyi yapan bir Firefox, Artık Firefox'un ne olduğunu bilmeyen kalmasın.

Kendini Güncelleme (Otomatik): Firefox diğer tarayıcılar gibi elle güncelleme yapmaz, yani Internet Explorer gibi yeni sürümü çıktığında kullanıcının onu yüklemesini beklemez kendi kendine en son güncellemeleri kuran bir tarayıcıdır Firefox, bu yönüyle de kullanıcının işini büyük bir ölçüde kolaylaştırmaktadır. Firefox güncelleştirmeleri kurarken bile kullanıcısını rahatsız etmez Asla! Siz internetin keyfini çıkarırken Firefox arka planda sizin ruhunuz duymayacak diyebileceğimiz bir şekilde işini halleder ve internet keyfinize son güncellemeler ile de keyif katar.

Sekmeli Tarama: İnternet Tarayıcılarında aranan bir diğer özelliklede sekme, yani bir pencerede birden çok bağlantı sağlanması. Evet, bu özelliği beklide ilk olarak Firefox'da yaşamışsınızdır, yani diğer sürümlerinde de bulunan bu özelliği ilk olarak ben Firefox'da gördüm gerçekten de memnun kaldım, sizde eminim bu özelliği tanıyınca memnun kalacaksınızdır, hadi Firefox'u tanımayan kullanmayan kalmasın, En iyi internet tarayıcısından sizde mahrum kalmayın.

Harika bir Popup engelleyici: İnternet kullanıcılarının canını aşırı derecede sıkan bir şeydir popup, bu popuplar için birçok yazılım üretilmiştir, peki bu popupları herhangi bir yazılım ile değil de sadece kullandığınız internet tarayıcınız ile uzaklaştırmayı denedinizmi. İşte bu harika özelliği Firefox size tanıyor, içeriğinde genellikle zarar bulunan popupları Firefox ile kolayca engelleyebilirsiniz.

Her şeyden Haberdar Olun: Beğendiğiniz site ve günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun. Canlı Yer İmleri sayesinde internetteki en güncel içeriğe ulaşın. Bu sayede gelişen en son haberlerden geri kalmayın gündemi avucunuz da, daha doğrusu tarayıcınızda hissedeceksiniz.

Kişiselleşebilen bir Firefox: Firefox tamamen özelleştirilebilinen bir internet tarayıcısıdır. Birçok eklenti ile zenginleştirebileceğiniz Firefox'a birbirinden faydalı ve birçok işinizi görecek birçok işinizi kolaylaştıracak eklentiler kurabilirsiniz. İşte son sürümünde de kullanıcısını bu harika eklentilerinden mahrum bırakmayan Firefox kendini özelleştirmenize izin veriyor, harika eklentileri ile.

Bütünleşerek arama yapma: Firefox'un bu temel özelliği sayesinde yani bütünleşik arama çubuğu sayesinde en popüler ve en çok ziyaret edilen arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin. Dilerseniz diğer sitelerin arama motorlarını da eklenti olarak kurabilirsiniz.

Yeni Nesil Web Desteği: Firefox bütün kullanıcılarına yenilikçi ve yenilikler sağlayan Web teknolojileri ve servisleri size daha zengin bir deneyim ile sunar. Açık Web standartlarını destekleyen Firefox, bu teknoloji alt yapısını kullanarak çalışan araçları kullanmanıza olanak sağlar. Bu tür yeni web destekleriyle de kullanıcısını sevindiren bir tarayıcı.

Özel Veri Temizleme:
Bu harika Firefox özelliği ile özel verileri temizleme seçeneği sayesinde ziyaret edilen sayfaların kayıtları, sitelerin bilgisayarınıza bıraktığı çerezler, tarama önbelleği, indirilen dosya kayıtları, kimliği doğrulanmış oturum bilgileri ve kayıtlı form gibi bilgileri hızlı ve en iyi şekilde temizliyor ve performansını her temizleme de arttırıyor. Bu işlem ya kullanıcı tarafından kısa yolla ya da kullanıcının isteği doğrultusunda tarayıcının kendisi tarafından yapılabiliyor. İster elle yapın ister otomatik size kalmış.

Sorunlu Web Sayfalarından Haberdar Etme:
Araç çubuğuna eklenecek bir düğme sayesinde bozuk görünen veya hatalı işlediğini düşündüğünüz sayfaları Mozilla geliştiricilerine bildirebilirsiniz. Bu özellik de Firefox bünyesinden gördüğümüz bir diğer yeni özellik.

Hızlanan İleri ve Geri Hareket: Bir sayfa açtınız başka bir linke tıkladınız diğer bölüme geçtiniz tekrar geri geleceksiniz hem de çok hızlı bir şekilde. Yani daha önce açılan sayfalara erişmek için tarayıcının geri ya da ileri düğmelerine basılır basılmaz bu sayfalar ekrana yansıyacak. Çünkü artık veriler sunucudan değil, doğrudan önbellekten alınıyor. Bu işlemi de çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

İşte harika özellikleri gördünüz biraz da başka özelliklere bakalım.

Temel Özellikleri:
- Sekmeli tarama: İnternet Tarayıcılarında aranan bir diğer özellik de sekme, yani bir pencerede birden çok bağlantı sağlanması. Evet, bu özelliği beklide ilk olarak Firefox'da yaşamışsınızdır, yani diğer sürümlerinde de bulunan bu özelliği ilk olarak ben Firefox'da gördüm gerçekten de memnun kaldım, sizde eminim bu özelliği tanıyınca memnun kalacaksınızdır, hadi Firefox'u tanımayan kullanmayan kalmasın, En iyi internet tarayıcısından sizde mahrum kalmayın.


- İstenmeyen pencereleri engelleme: İnternet kullanıcılarının canını aşırı derecede sıkan bir şeydir popup, bu popuplar için birçok yazılım üretilmiştir, peki bu popupları herhangi bir yazılım ile değil de sadece kullandığınız internet tarayıcınız ile uzaklaştırmayı denedinizmi. İşte bu harika özelliği Firefox size tanıyor, içeriğinde genellikle zarar bulunan popupları Firefox ile kolayca engelleyebilirsiniz.


- Bütünleşik arama:
Firefox'un bu temel özelliği sayesinde yani bütünleşik arama çubuğu sayesinde en popüler ve en çok ziyaret edilen arama motorlarını kullanarak internette arama yapın; seçtiğiniz motorları arama çubuğuna ekleyin. Dilerseniz diğer sitelerin arama motorlarını da eklenti olarak kurabilirsiniz.

- Canlı yer imleri:
Beğendiğiniz site ve günlüklerdeki gelişmelerden haberiniz olsun. Canlı Yer İmleri sayesinde internetteki en güncel içeriğe ulaşın. Bu sayede gelişen en son haberlerden geri kalmayın gündemi avucunuz da, daha doğrusu tarayıcınızda hissedeceksiniz.

- Özelleştirilebilme olanağı: Firefox tamamen özelleştirilebilinen bir internet tarayıcısıdır. Birçok eklenti ile zenginleştirebileceğiniz Firefox'a birbirinden faydalı ve birçok işinizi görecek birçok işinizi kolaylaştıracak eklentiler kurabilirsiniz. İşte son sürümünde de kullanıcısını bu harika eklentilerinden mahrum bırakmayan Firefox kendini özelleştirmenize izin veriyor, harika eklentileri ile.

- Güvenlik ve Hız: Güvenlik konusunun çok üzerinde duran bir tarayıcıdır, hız konusunda da rakiplerine oranla daha hızlıdır. Güvenlikten çok bahsettik virüs, casus yazılım, popup gibi zararları %100 engelleyen bir tarayıcı. İşte bu sayede arkanıza bakmadan sörf yapabilirsiniz, inanılmaz hızıyla da bu internet sörfüne keyif katan bir tarayıcı.

Yeni KlasöR Editörünün Yorumu:
Uzun zamandan beri kullandığım ve inanılmaz şekilde memnun olduğum bir internet tarayıcısı, Mozilla'yı tebrik ediyorum, biz internet kullanıcılarının bütün beklentilerini tam karşılayan bir internet tarayıcısı ortaya çıkartmış, tebrikler doğrusu. Firefox'da bir çok eklentim var, ve sürekli eklenti kuran ve eklentilerden hoşlanan bir kullanıcıyım, işlerimi çok kolaylaştırıyor, Firefox üzerine birçok işinizi ve internet zevkinizi arttıracak gerekse internetten alacağınız bilgilerinizi geliştirecek eklentiler kurmanız mümkün. Diğer bir husus güvenlik, şüphesiz en iyi internet tarayıcısıdır Firefox güvenliğe verdiği önemle de bunu kanıtlıyor zaten, internet ortamından sisteminize ulaşmak isteyen virüsler, casus yazılımlar önce Firefox engelini aşmak zorunda kalacaklar, buda gerçektende zor. Başka bir madde ise popuplar için geliştirilen üstün popup engelleme özelliği, popuplar birçok sitede karşılaşabileceğimiz can sıkıcı otomatik olarak yani bizim isteğimiz dışında açılan reklamlardan, bunların bazılarının içeriğinden zarar da olabiliyor bunu çok iyi bilen firefox muhteşem popup engelleme özelliği ile internetten tam zevk almanızı sağlıyor. Ve hız... Firefox'un hızına bayılacaksınız.


Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. gohenka yolladı.   08-09-2008 20:29  

istedigi kadar hizli olsun kullanilmiyor yukledikden bir süre sonra firefox göçtü diye yazi çıkıyor firefox 2 daha saglam simdilik


2. barayev yolladı.   21-04-2013 20:46  

bütün uğraşıma rağmen asla kayıt işlemimi gerçekleştiremedim, sebebi ne olabilir? ilginize teşekkür ederim


3. samet4545 yolladı.   08-04-2014 09:39  

Merhaba ,

Sitenize reklam vermeyi düşünüyoruz.
Konu içi hemen indir (banner) şeklinde formatlarımız var.
Sizden geri dönüş bekliyorum.
İyi günler,