Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Internet Explorer 7

Internet Explorer 7

4.3 / 5 - 51 oy

Tarayıcı & Araç Çubuğu

>

İnternet Explorer 7 Türkçe


Program İndir > İnternet & İletişim > Tarayıcı & Araç Çubuğu

Internet Explorer 7 kullanım kolaylığı ve güvenlik açısından büyük bir gelişme sağlıyor.

Internet Explorer 7 kullanım kolaylığı ve güvenlik açısından büyük bir gelişme sağlıyor.

Yeni Görünüm

Karışıklıktan kurtulun.

Basit iyidir. Yeniden tasarlanan akıcı arabirim, gereksinim duyduğunuzdan fazlasını sağlıyor ve gerekli olmayanları ortadan kaldırıyor. Yeni görünüm ekranda Web sayfasının görüntülenen alanını en üst düzeye çıkarırken karmaşık araç çubuklarını da azaltıyor.Sekmeler

Daha azıyla daha fazlasını yapın.

Sekmeli gözatma ile, tek bir Internet Explorer penceresinde birden çok Web sitesi açın. Tüm açık sekmelerin küçük resimlerini tek bir görünümde görüntüleyin. Birden çok sekmeyi tek bir sekme grubunda düzenleyin ve sık kullanılan olarak kaydedin.Yazdırma

İlk denemenizde düzgün yazdırın.

Internet Explorer 7 geliştirilmiş yazdırma için metni otomatik olarak küçülterek Web sayfası içeriğinin yazdırılan sayfanıza sığmasını sağlar. Ayarlanabilen kenar boşlukları, özelleştirilebilen sayfa düzenleri, kaldırılabilen üstbilgi ve altbilgiler, değiştirilebilen yazdırma alanı gibi yazdırma seçenekleri de bulunur.Rss Akışları

Haberlerin doğrudan size gönderilmesini sağlayın.

En son haber ve bilgileri Web'de aramaktan yoruldunuz mu? Internet Explorer 7 sık kullandığınız sitelerdeki en son güncelleştirmeleri size gönderebilir. Internet Explorer 7 aracılığıyla RSS akışlarına abone olduğunuzda, çevrimiçi olarak en son bilgilere sahip olmanızı sağlayan kişiselleştirilmiş spor, haber ve alışveriş akışlarına anında erişim sağlayabilirsiniz.Arama

Birden çok arama sağlayıcısı seçin.

Araç çubuğu arama kutusu ile, sık kullandığınız arama sağlayıcısını kullanarak Internet'te doğrudan tarayıcınızdan arama yapın.Güvenlik

Güvenliği elden bırakmayın.

Yeni ve güçlü Internet Explorer 7 mimarisi ve geliştirilmiş güvenlik özellikleri, kötü amaçlı yazılımlardan korunmanıza ve kişisel verilerinizin sahte Web sitelerinden ve çevrimiçi kimlik avı dolandırıcılığından uzak tutulmasına yardımcı olur.
Internet Explorer 7 özellikleri


Internet Explorer 7'de kullanım kolaylığı, güvenlik ve geliştirme platformu için yapılan geliştirmeleri görmek üzere aşağıdaki özellikleri inceleyin.
Günlük görevleri kolaylaştırır

Internet Explorer 7 sekmeli gözatma, doğrudan araç çubuğundan Web'de arama, gelişmiş yazdırma, kolay bulma, RSS akışlarını okuma ve abone olma gibi özelliklerle geliştirilmiş gezinti sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için özellikleri tıklatın.
tüm konuları genişlettüm konuları kapat

*Basitleştirilmiş Kullanıcı Deneyimi

Internet Explorer 7 çerçevesi daha basit, daha akıcı ve gereksiz öğelerin kalabalığından arınmış olacak biçimde yeniden düzenlendi. Böylece, görüntülemek istediğiniz Web sayfalarına ayrılan ekran alanı en üst düzeye çıkartıldı ve en genel gözatma görevleri kolaylaştırıldı.

*Gelişmiş Yazdırma

Yazdırılan bir Web sayfasını, yazdırıldığı kağıttan daha geniş olmayacak biçimde otomatik olarak ölçeklendirir. Internet Explorer 7 ayrıca canlı kenar boşluklarıyla çok sayfalı bir baskı önizleme, belgenin kırpılmasını engellemek için metni yeniden boyutlandırma ve yalnızca seçili metni yazdırma seçeneklerini içerir.

*Araç Çubuğu Arama Kutusu

Sık kullandığınız arama sağlayıcısı aracılığıyla Web aramaları artık araç çubuğu içindeki bir arama kutusuna girilerek, ayrı araç çubuklarının neden olduğu karışıklık ortadan kaldırılıyor. Açılır listeden kolayca bir sağlayıcı seçebilir veya başka sağlayıcılar ekleyebilirsiniz.

*Sık Kullanılanlar Merkezi

Sık Kullanılanlar, Sekme Grupları, Gözatma Geçmişi ve RSS Akışı aboneliklerine kolay ve hızlı erişim sağlar. Gerektiğinde genişler ve daha kolay erişim için sabitlenebilir.

*RSS Akışları

Araç çubuğunda bir simgeyi aydınlatarak sitelerdeki RSS akışlarını otomatik olarak algılar. Simge tek bir kez tıklatılarak önizleme yapılabilir ve içerik güncelleştirildikçe bilgilendirilmek üzere isteğe bağlı olarak sitenin RSS akışına abone olunabilir. RSS akışlarını doğrudan tarayıcıdan okuyun, önemli konuları tarayın ve görünümünüzde arama terimlerine veya siteye özgü kategorilere göre filtre uygulayın.

*Sekmeli Gözatma

Birden çok siteyi tek bir tarayıcı penceresinde görüntüleyin. Tarayıcı çerçevesinin üst kısmındaki sekmeler aracılığıyla bir siteden bir başkasına kolayca geçiş yapın.

*Hızlı Sekmeler

Tek bir penceredeki tüm açık sekmelerin küçük resimlerini görüntüleyerek kolay sekme seçimi ve gezinti sağlar.

*Sekme Grupları

Sekmeler, mantıksal kategoriler olarak gruplandırılıp kaydedilerek, tek bir tıklatmayla birden çok sekmeyi açmanıza olanak tanır. Sekme Grubu, kolayca Giriş Sayfası Grubu olarak ayarlanarak, Başlat menüsünden Internet Explorer her başlatıldığında tüm Sekme Grubu'nun açılması sağlanır.

*Sayfa Yakınlaştırma

Belirli bir içeriğe odaklanmak veya görme engelliler için içeriği daha erişilebilir yapmak üzere metin ve grafik içeren Web sayfalarını büyütün.

*Dinamik güvenlik koruması

Internet Explorer 7 yeni ve güçlü bir mimari, kötü amaçlı yazılımlara (zararlı yazılım olarak da bilinir) karşı koruma sağlanmasına yardımcı olan güvenlik özellikleri ve kimlik avı olarak bilinen bir uygulama olan sahte Web siteleri aracılığıyla kişisel verilerin çalınmasına karşı daha iyi korunma yolları aracılığıyla güvenliği sağlar. Daha fazla bilgi edinmek için özellikleri tıklatın.


*ActiveX Katılımı
Güvenlik açığı bulunabilecek denetimlerden saldırı amacıyla yararlanılmasını engellemek için önceden yüklenmiş ActiveX denetimlerinin neredeyse tümünü devre dışı bırakır. Bilgi Çubuğu ve Eklenti Yöneticisi aracılığıyla ActiveX denetimlerini kolayca etkinleştirebilir ve devre dışı bırakabilirsiniz.

*Güvenlik Durum Çubuğu
Adres çubuğunun yanında renkli kodlanmış bildirimler görüntüleyerek Web sitesi güvenliği ve gizliliği konusunda bilgi düzeyini artırır. Internet Explorer 7, yeni Yüksek Güvence sertifikaları bulunan Web siteleri için Adres Çubuğu'nu yeşile çevirerek, site sahibinin kapsamlı kimlik doğrulaması denetimlerini tamamladığını gösterir. Kimlik Avı Filtresi bildirimleri, sertifika adları ve altın kilit simgesi de daha görünür olmaları için artık adres çubuğunun yanındadır. Sertifika ve gizlilik ayrıntıları bilgileri Güvenlik Durum Çubuğu bir kez tıklatılarak kolayca görüntüleyerek.

*Kimlik Avı Filtresi
Potansiyel veya bilinen sahte siteler konusunda önceden uyarır, bunlara karşı korunmanıza yardımcı olur ve gerekirse siteyi engeller. Katılım filtresi, Microsoft ve birkaç endüstri ortağı tarafından hazırlanan en son güvenlik bilgileriyle her saat içinde birkaç kez güncelleştirilir.

*Etki Alanları Arası Koruyucu Engeller
Web sayfalarındaki komut dosyalarının diğer etki alanlarındaki veya pencerelerdeki içerikle etkileşim kurmasını sınırlar. Bu genişletilmiş koruma, kötü amaçlı Web sitelerinin diğer sitelerdeki kusurlardan yararlanmasını veya istenmeyen yazılım ya da içerik karşıdan yüklemenizi kısıtlayarak zararlı yazılımlara karşı daha fazla koruma sağlar.

*Gözatma Geçmişini Sil
Önbelleğe alınmış sayfaları, parolaları, form verilerini, tanımlama bilgilerini ve geçmişi tek bir pencereden temizlemenize olanak tanır.

*Adres Çubuğu Koruması
İster açılır ister standart pencere olsun, her pencere, kullanıcıya bir adres çubuğu görüntüleyerek, güvenilen siteleri taklit eden kötü amaçlı sitelerin engellenmesine yardımcı olur.

*Uluslararası Etki Alanı Adının Sızdırılmasına Karşı Koruma
URL'lerde Uluslararası Etki Alanı Adı desteği eklenmesinin yanı sıra, Internet Explorer ayrıca URL'de görsel olarak benzer karakterler aynı dilde belirtilmediğinde sizi uyararak, normalde bilinen ve güvenilir olarak nitelendirebileceğiniz sitelere karşı korunmanızı sağlar.

*URL İşleme Güvenliği
Yeniden tasarlanan URL ayrıştırma, URL'lerin tutarlı işlenmesini sağlar ve olası yararlanma girişimlerini en aza indirir. Yeni URL işleyicisi önemli verilerin merkezi olarak ayrıştırılmasına yardımcı olur ve uygulama genelinde veri tutarlılığını artırır.

*Ayarlarımı Düzelt
Tarayıcınızı güvenli olmayan ayarlarla kullanmanıza karşı korunmanıza yardımcı olmak için, Internet Explorer 7, geçerli güvenlik ayarları herhangi bir risk içeriyorsa bir Bilgi Çubuğu ile sizi uyarır. Internet Denetim Masası içinden, güvenli olmayan biçimde yapılandırılmış önemli öğeleri kırmızı olarak görürsünüz. Güvenli olmayan ayarlar konusunda sizi bilgilendiren uyarıların yanı sıra, ayarlar bu şekilde kaldığı sürece Bilgi Çubuğu tarafından da uyarılırsınız. Bilgi Çubuğu'ndaki "Ayarlarımı Düzelt" seçeneğini tıklatarak Internet güvenlik ayarlarını "Orta-Yüksek" varsayılan ayarına hemen sıfırlayabilirsiniz.

*Eklentileri Devre Dışı Bırakma Modu
Internet Explorer'ı başlatma veya belirli Web sitelerine erişim sorunlarının giderilmesine yardımcı olmak için, tarayıcınızı yalnızca önemli sistem Eklentilerinin etkinleştirilmiş olduğu "Eklenti Yok" modunda başlatabilirsiniz.

*Windows Vista'ya Özgü Özellikler
Aşağıdaki özellikler yalnızca Windows Vista üzerindeki Internet Explorer 7'de kullanılabilir:

*Korumalı Mod
Windows Vista'da Internet Explorer 7, işletim sistemindeki diğer uygulamalardan yalıtılmış olarak çalışır. Yararlanma girişimlerinin ve kötü amaçlı yazılımların, kullanıcı açıkça izin vermedikçe Temporary Internet Files dışındaki bir konuma yazması engellenir.

*Ebeveyn Denetimleri
Çocukların çevrimiçi olduklarında güvenliğini sağlamak için, ebeveynler Windows Vista'da yerleşik olarak bulunan ebeveyn denetimi ayarları aracılığıyla gözatma davranışını denetleyebilir. Çocuğunuzun güvenlik düzeyi uzaktan izlenebilir ve değiştirilebilir. Güvenlik düzeyi, oyun oynama veya Internet'e gözatma gibi birçok bilgisayar etkinliğine uygulanır. Bir çocuğun gözatma oturumu daha sonra ebeveyn tarafından incelenebilir ve ebeveynin izni olmadan kaldırılamaz.

Geliştirilmiş platform ve yönetilebilirlik

Internet Explorer 7 basamaklı stil sayfaları için geliştirilmiş destek, zengin bir RSS akışları platformu ve Internet Explorer 7'yi büyük kuruluş ortamlarında dağıtmak ve yönetmek için güçlü araçlar içerir. Daha fazla bilgi edinmek için özellikleri tıklatın.
tüm konuları genişlettüm konuları kapat


*CSS Geliştirmeleri
Web geliştiriciler tarafından etkileşimli ve görsel olarak zengin Web sayfaları oluşturulurken sorunlara neden olabilecek birçok büyük tutarsızlığı giderir. Seçiciler ve sabit konumlandırma da dahil geliştirilmiş CSS 2.1 desteği, Web geliştiricilerin komut dosyası kullanmadan daha güçlü efektler oluşturmasına olanak tanır.

*Uygulama Uyumluluğu Araç Seti
Internet Explorer 7 için, BT uzmanlarının ve geliştiricilerin varolan Web sitelerindeki, uygulamalarındaki ve dağıtımlarındaki uyumsuzlukları anlamalarına olanak tanıyan bir uygulama uyumluluğu seti kullanılacaktır.

*PNG'de Alfa Kanalı
PNG resim biçiminde şeffaflığı destekleyerek, daha iyi görünümlü Web sitelerinin daha kolay oluşturulmasını sağlar.

*Grup İlkesi Geliştirmeleri
Grup İlkesi aracılığıyla tüm Internet Explorer ayarlarını destekleyerek, kuruluş genelinde yönetimi önemli ölçüde kolaylaştırır.

*Internet Explorer Yönetim Seti
OEM'ler ve dağıtım uzmanları Internet Explorer için kullanıcılarına yönelik özelleştirilmiş ayarlar veya ek programlarla önceden paket oluşturabilir.

*Geliştirilmiş AJAX Desteği
Zengin içerikli AJAX stili uygulamalar için XMLHTTP İsteği'nin özgün bir Javascript nesnesi olarak kullanımını geliştirir. Internet Explorer 6'da XMLHTTP istekleri bir ActiveX denetimiyle işlenirken, Internet Explorer 7'de XMLHTTP özgün olarak kullanılır. Böylece, farklı tarayıcılar arasında sözdizimsel uyumluluk geliştirilir ve istemcilerin önemli AJAX senaryolarını ihlal etmeden diledikleri bir güvenlik ilkesini yapılandırmasına ve özelleştirmesine olanak tanınır.

*Açık Arama Uzantıları
Amazon.com ile birlikte, RSS topluluğuna bir dizi RSS Basit Liste Uzantısı gönderilmiş ve Creative Commons lisansı altında yayımlanmıştır. Diğer özelliklerin yanı sıra, bu uzantılar Açık Arama ile uyumlu arama sağlayıcılarıyla etkileşim kuran uygulamaların geliştirilmesini oldukça kolaylaştırır.

*RSS Platformu
Tüm işletim sistemi genelinde RSS akışlarını karşıdan yükleme, depolama ve akışlara erişme işlevleri sağlar ve hiç olmadığı kadar fazla kullanıcının RSS kullanmasına olanak tanır. Bir uygulamada akışa abone olunduğunda, bu abonelik ve tüm ilişkili içerik, işletim sistemi genelinde bu öğeleri kullanmak isteyen uygulamalar tarafından kullanılabilir.

*Platform Uyumluluğu
Internet Explorer 7, başlıca Web özellikleriyle hiç olmadığı kadar uyumludur. Internet Explorer 7, Web'e gözatmayı daha zengin bir deneyim ve kolay geliştirilebilir yapmak için Web'de birçok yeni standardı destekler. Ayrıca, Internet Explorer 7'deki her yeni özellik, Grup İlkesi aracılığıyla tam denetim sunarak en büyük kuruluşlarda bile Internet Explorer yönetimini kolaylaştırır.

İnternet explorer 7 İngilizce sürüm için

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile)bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) Server 2003 SP1 için Windows Internet Explorer 7 Türkçe

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. Stella yolladı.   22-01-2007 14:14  

HERKESE TAVSİYE EDERİM ÇOK GÜZEL


2. barmel yolladı.   09-02-2007 07:15  

saolun tavsiyeni aldım stella


3. rhythm yolladı.   25-03-2007 17:23  

:) 2 gb alan gitti sanırım.
yüklemeden önce 18,8 gb dı şimdi ise 19 gb ilginç doğrusu
nese stella tavsiye etti beğenmezsek sileriz.(İnşallah Siliniyodur )


4. fenerli_ali yolladı.   11-04-2007 16:43  

güzel


5. dj tata yolladı.   11-04-2007 17:55  

farklı bıseyı warmı ya warsa bende ındırcem


6. dj tata yolladı.   12-04-2007 09:31  

ya bnde dorua dıyı dorula dıoym doralmıyo


7. seval_coskun yolladı.   26-06-2007 21:35  

bendede aynı haltı diyooo


8. dj_?_ yolladı.   11-08-2007 12:24  

bende düz Internet Explorer var yüklememi tavsiye ediyormusunuz ? sonra silebiliyormuyuz ?