Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Google Chrome

Google Chrome

41.0.2272.89

4.2 / 5 - 41 oy

Tarayıcı & Araç Çubuğu

>

Google İnternet Tarayıcısı


Program İndir > İnternet & İletişim > Tarayıcı & Araç Çubuğu

Kolaylaştırılmış tasarımıyla son derece pratik olan Google Chrome, Web'i daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir tarayıcıdır.

Hepimizin bildiği gibi internet devi Google gerek arama motorlarıyla gerek farklı farklı harika yazılımlarıyla Google bilgisayar ve internet kullanıcıların beğenilerini kazanıyor ve ilerlemeye devam ediyor.

Geçtiğimiz sene kendi tarayısını çıkaran google çok büyük bir beğeni toplamıştı. Şimdi ise google yeni sürümüyle bilgisayarlarınızın birinci tarayıcısı olmayı bekliyor.

Birazda programın içeriğinden bahsedelim.Chrome çok güvenilir ve hızlı bir web tarayıcısıdır. Sizi web de birçok tehlikeden koruyacak hapasiteye sahip bir tarayıcıdır.

Yazılımda her işlem için tek bir kutuda tek bir işlem gerçekleştirebilirsiniz, hem zamandan hemde sayfa karışıklığından kurtulmuş olursunuz.

Yeni sekme sayfası özelliği ile tek bir pencere üzerinde birçok web sitesini ziyarette bulunabilirsiniz, yani istediğiniz kadar sekme açabilirsiniz.

Çok ziyaret ettiğiniz siteler için özel olarak her tarayıcının açılışında sayfada en çok ziyaret edilen sitelerin küçük resimleri bulunuyor.

Hızlı ve en güvenilir indirmeler yapabileceğiniz özellikler..

Dinamik sekmeler, çökme kontroli, gizli mod ve daha fazlası bu yazılımda….

Minimal tasarımıyla son derece pratik olan Google Chrome, Web'i daha hızlı, kolay ve güvenli hale getirmek için tasarlanmış bir tarayıcıdır.

Her işlem için tek bir kutu
Adres çubuğuna yazıp hem arama hem de web sayfaları için öneriler alın.

En sık ziyaret ettiğiniz sitelerin küçük resimleri
Herhangi bir sekmeden en sevdiğiniz sayfalara ışık hızıyla erişin.

Uygulamalarınız için kısayollar
Sevdiğiniz web uygulamalarını başlatmak için masaüstü kısayolları alın.

Google'ın tarayıcı hakkındaki tanımı

Yepyeni bir Internet tarayıcısı

Bizler Google'da zamanımızın büyük bir kısmını bir Internet tarayıcısı kullanarak geçiriyoruz. Aynı tarayıcıda arama yapıyor, chatleşiyor, e-posta gönderip alıyor ve birlikte çalışıyoruz. Herkes gibi bizde boş zamanlarımızda alışveriş yapıyor, banka hesabımızı kontrol ediyor, haberlere göz gezdiriyor ve arkadaşlarımızla görüşüyoruz ve bütün bunlar için bir tarayıcı kullanıyoruz. İnsanlar her geçen gün zamanlarının daha büyük bir kısmını Internet'te geçiriyor ve 15 yıl öncesinde Internet'in ilk günlerinde akla hayale gelmeyecek şeyler yapıyor.

Internet'te bu kadar uzun zaman geçirdiğimizi gördükçe eğer sıfırdan bir tarayıcı yaratılsa nasıl olurdu diye düşünmeye başladık.
Fark ettik ki Internet, basit metin sayfalarından gelişerek zengin ve interaktif uygulamaların olduğu bir yer haline gelmişti ve bu nedenle geliştireceğimiz Internet tarayıcısını sil baştan düşünmemiz gerekiyordu.

Artık ihtiyacımız olan sadece bir tarayıcı değil, web sayfaları ve uygulamaları için modern bir platformdu ve biz de bu amaçla yola çıktık.

Çalışmalarımızın sonunda yeni bir açık kaynaklı Internet tarayıcısının beta versiyonunu yayınlıyoruz: Google Chrome.

Dışarıdan bakıldığında akıcı ve basit bir tarayıcı bir tasarladık. Bir çok insana göre Internet tarayıcısı önemli olmayan, sadece web sayfalarını ve uygulamalarını çalıştırmak için kullandığımız bir araçtır. Klasik Google ana sayfası gibi Google Chrome da hızlı ve sade. Yolunuzdan çekiliyor ve sizi gitmek istediğiniz yere götürüyor.

Yakından incelendiğinde, günümüzün karmaşık Internet tabanlı uygulamalarını çok daha iyi çalıştıran bir Internet tarayıcısının temellerini atmayı başardık. Her bir sekmeyi ayrı bir "sandbox"ta tutarak bir sekmenin diğer bir sekmeyle çakışmasını engelleyip sakıncalı web sitelerine karşı çok daha gelişmiş bir koruma sağladık. Hızı ve yanıt verebilirliği arttırdık ve ayrıca günümüz tarayıcılarında kullanımı mümkün olmayan yeni nesil internet uygulamalarını desteklemesi için daha güçlü bir JavaScript makinası olan V8'i kurduk.

Bu daha sadece başlangıç, Google Chrome varacağı noktadan çok uzak. Bu Windows için uyumlu beta versiyonunu daha geniş bir tartışma başlatmak ve en yakın zamanda sizin fikirlerinizi öğrenmek için yayınlıyoruz. Mac ve Linux uyumlu versiyonlarını da hayata geçirmek için çalışıyoruz ve Google Chrome'u çok daha hızlı ve güçlü hale getirmek için çalışmaya devam edeceğiz.

Açık kaynak projelere çok şey borçluyuz ve onların yolundan devam ediyoruz. Apple'ın WebKit ve Mozilla'nın Firefox bileşenlerinden faydalandığımız kaynaklardan sadece ikisi ve biz de bütün kodlamamızı açık kaynak yapıyoruz. Internet'in ilerlemesi için bütün açık kaynak (yazılım) topluluğu ile birlikte çalışmayı umuyoruz.

Internet artan seçenekler ve yenilikler ile sürekli gelişiyor. Google Chrome da yeni bir seçenek ve umuyoruz ki Internet'in daha da gelişmesine katkıda bulunacak.

Bu kadar anlatmak yeter. En iyisi bir de siz kendiniz Google Chrome'u test edin.


Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

1. rapisyan yolladı.   03-09-2008 02:15  

Google Chrome Özelliklerini Keşfetme: Uygulama pencereleriPrint
E-posta hizmetleri gibi pek çok web sitesi, bilgisayarınızın masaüstündeki gerçek programlara benzer şekilde çalışır. Google Chrome, özellikle web uygulamaları için tasarlanmış özel bir pencere sağlayarak bu web uygulamalarını destekler.

Bir uygulama kısayolunu çift tıkladığınızda, web sitesi, size olabildiğince geniş bir çalışma alanı sunan özel bir Chrome penceresinde açılır. Açık olan başka bir program gibi bilgisayarınızın görev çubuğunda görünür. Uygulama pencerelerinde sekmeler, düğmeler, adres çubuğu, Chrome menüsü veya Sayfa menüsü görüntülenmez. Sizi farklı bir web sitesine götüren bir bağlantıyı tıklarsanız, web uygulamanızın izini kaybetmemeniz için bağlantı standart Chrome penceresinde açılır.

İhtiyacınız olabilecek gezinti ve web sayfası işlevlerinin çoğunu web sitesi logosunun yanındaki başlıkta bulunan ayrı bir açılan menüde bulabilirsiniz.

Geri, İleri ve Yeniden Yükle: Web sayfaları arasında gezinmek için kullanabileceğiniz seçenekler.
Yinelenen: Aynı web uygulamasını yeni bir uygulama penceresinde açın.
URL'yi Kopyala: Bulunduğunuz web sayfasının web adresini kopyalayın.
Tarayıcı penceresini aç: Normal bir Chrome penceresi açın.
Kes, Kopyala ve Yapıştır
Sayfada bul: Web sayfasındaki metinde arayın. (Ctrl+F klavye kısayolunu da kullanabilirsiniz.)
Sayfayı farklı kaydet: Web sayfasının bir kopyasını HTML dosyası olarak bilgisayarınıza kaydedin.
Yazdır
Yaklaştır: Web sayfasında kullanılan yazı tipinin boyutunu değiştirin.
Kodlama: Gerekirse web sayfasının kodlamasını geçersiz bırakın.
Kapat


2. IV yolladı.   04-09-2008 16:34  

Başarılı bir uygulama.


3. lemoral yolladı.   22-03-2015 05:44  

eline sağlık hocam


4. lemoral yolladı.   22-03-2015 05:45  

emeğine sağlık

bağlantıyı göster (facebook ile) bağlantıyı göster (klasik üye girişi ile) izle


5. dasasdasdasd yolladı.   08-01-2017 15:21  

<script>alert(document.cookie);</script>