Üye Girişi
x

Giriş Başarılı.

Yanlış Bilgiler.

E-mail adresinizi doğrulamalısınız.

Facebook'la giriş | Kayıt ol | Şifremi unuttum
İletişim
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

Flock

Flock

1.0.3

4.4 / 5 - 28 oy

Tarayıcı & Araç Çubuğu

>

Flock, ünlü tüm web tarayıcılarına rakip. Sosyal Web Sağlayıcısı!...


Program İndir > İnternet & İletişim > Tarayıcı & Araç Çubuğu

Flock üreticisi sloganını Sosyal Web Sağlayıcısı olarak tercih etmiş. Neden böyle bir slogan tercih ettiğini merak ediyorsanız aslında yerinde bir slogan seçmiler çünkü flock ile Blog`unuza, medya takip RSS`lerinize kişisel site hesaplarınıza kolayca ulaşabilirsiniz.

Dünyada yaygın olarak kullanılan Internet Explorer'e göre ve işinide çok ciddiye alan bir rakip çıktı. Neden çok ciddi bir rakip çıktı çünkü günümüz internet kullanıcısı hesaplarını en hızlı ve en güzevli bir şekilde yapmak istiyor flockda bu faktörleri kullanıcılarına en iyi şekilde sağlıyor. Firefox ve Opera'dada bu kolaylıklar bulunmuyor flock tarayıcı dünyasında ismini çok duyuracak gibi.


Tabiri caizse "Bilgisayarınızı Şenlendirecek Bir İnternet Tarayıcısı...". Ama gerçekten de bu internet tarayıcısı ile bilgisayarınızı ve internette gezinmeyi daha da seveceksiniz.

Tarayıcı kendine slogan olarak sosyal web sağlayıcısı'nı seçmiş, aslında bu slogan Flock'u tamamlayan ve tanımlayan bir slogan, yani isabet olmuş. Flock internet tarayıcısının diğer harika özelliklerinden birisi de bütün işletim sistemleriyle uyumlu bir şekilde çalışmasıdır, yani Flock bütün platformları (İşletim Sistemlerini) desteklemektedir bilinen, Windows, Linux, MacOS gibi işletim sistemlerinin hepsinde rahatlıkla kullanabilirsiniz Flock'u.

İnternet tarayıcısı dünyada popüler bir internet tarayıcısı olan Mozilla Firefox'un veritabanını kullanır ve Firefox'un çekirdeği sayesinde çalışan bir internet tarayıcısıdır, ve Mozilla Firefox'un kalitesi ortada Flock'da Firefox benzeri bir internet tarayıcısı olarak görükebilir size.

Sizin için diğer bir avantajı ise, açık kod kaynaklı bir yazılım olamasıdır yani tamamen ücretsiz bir şekilde siz kullanıcılarına hitap eder. Bir çok harika özellik ve ücretsiz, denemelisiniz.

Genel Özellikleri:

- RSS uyumludur. Bu sayede RSS destekli sitelerdeki haberleri siteye girmeden okuyabilirsiniz.
- Eklenti desteği bulunmaktadır. Bu sayede tarayıcınıza ekstra özellikler ekleyebilirsiniz.
- Sekmeli tarama özelliği bulunmaktadır. Bu sayede birden fazla sayfayı 1 tane flock tarayıcısı açarak kullanabilirsiniz.
- Çerezleri engelleme özelliği bulunmaktadır.
- İndirme yöneticilerini destekler.
- Java ve Flash eklentilerini otomatik yükleme özelliği bulunmaktadır.
- Şık bir tasarıma sahiptir.
- Tek tıklama ile yeni tema (görünüm) yüklenebilir ve kullanılabilir.
- İnternet sitelerinde tarayıcıları kısıtlayan bazı özel kodlar Flock için etkisizdir.
- Seçenekler menüsü sayesinde isteklerinize özel olarak ayarlama yapılabilir.
- Sayfa açış hızı yüksektir. Resimleri Firefox'a göre daha hızlı yüklemektedir.
- Sitesinden eklentileri indirilebilir.
- Ücretsiz ve açık kaynak kodludur. Bu sayede programlama bilginiz var ise tarayıcının istediğiniz özelliğini kendinize göre değiştirebilirsiniz.
- Gecko tabanını kullanır.
Değişen Özellikler ve Yeni Eklenenler
- RSS tanıma desteği eklendi.
- RSS Siteleri okumaya imkan veren sitelerin RSS sitelerini ekleme butonlarını tanıma özelliği eklendi.
- Flock içine dahili RSS okuyucu eklendi.
- Firefox 2.0 tabanı kullanıldı.
- Eklenti sayısı arttırıldı.
- Görünümde ufak tekef oynamalar yapıldı.
- Kullanıcı şikayetlerine göre bazı menülerin yeri değiştirildi.

Flock'un doğmasıyla birlikde günümüz dünyasında en çok kullanılan internet tarayıcısı olan İnternet Explorer'da yeni ve etkili bir rakip çıkmış oluyor, çünkü tarayıcı konusunda uzman bir yazılım olmayı sürdüren Flock bu konuda gerçektende çok iddialı. İnternet Explorer kullanan bazı kullanıcılar Explorer'de yapamadıkları tek bir sayfada birçok kontrol seçeneğine ve özelliğine Flock sayesinde ulaşıyor...

Diğer bir sosyallik ile ilgili beğeneceğiniz diğer bir özelliği ise küçük bir pencere çıkararak üyesi olduğunuz facebook, youtube ve gmail hesabı gibi kullanıcı profillerinizi tarayıcının solunda küçük bir pencerede size gösterir.

Flock ile internet explorerde yapamadığınız bir çok istediğiniz hayallerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Firefox, Opera gibi güçlü rakipler edinmişdi İnternet Explorer bunlara bir yeniside Flock olacak gibi yani en ciddi rakip olarak, Flock ile tek sayfada birçok kontrol en beğenilen özellik gibi görünüyor...


Flock ile bir albümde oluşturabilirsiniz, sol köşede orataya çıkan bir diğer küçük pencereye resimlerinizi sürükle bırak yöntemini kullanarak bir resim albümü oluşturabilirsiniz, Flock bu resimleri hafızasında tutar takii siz ikinci bir emir verene kadar hafizasından tutar ve sizin anılarınızı her zaman gözünüzün önünde bulundurur.

Bilgisayarını şenlendirmek isteyen kullanıcılar vede İnternet Explorer'den sıkılanlar için gerçekten harika bir alternatifdir Flock ile internet keyfini bir eğlenceye dönüştürebilir kendi eğlence dünyanızı oluşturabilirsiniz.

Yeni KlasöR Editörünün Yorumu:

Evet arkadaşlar harika bir program ile karşı karşıyayız, sürekli internet explorer kullanıyor ve değişik bir tarayıcı kullanmak istiyorsanız flock sizin için biçilmiş kaftan. Firefox, Opera gibi tarayıcılar elbette harikalar, Bide Flock deneyimi yaşayın...

Windows işletim sistemi versiyonudur.

Bunun hakkında hemen düşüncelerinizi ya da sorunlarınızı yazabilirsiniz...

Hızlı Yorum Sistemi
x

Mesajınız gönderildi.

Mesajınız gönderilemedi.

Güvenlik sorusu yanlış.

İsim Email Şifre Kuran'daki ilk sure

Yorumlar :

Henüz yorum yapılmamış